| LegionarulRoman a întrebat:

Dovada ca statul roman ..cam ciordeste banii de la spitale si scoli :http://www.george-damian.ro/......1689.html.

Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

1 preot = 700 ron (din care jumatate da statul si jumatate din incasari - daca are )

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Am nas de cununie si cumatru preoti si vorbesc in cunostinta de cauza

| C0nstantin a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Si de ce nu zici cat castiga pe langa? La Boboteaza la sfintirea casei, la nunti, botezuri, inmormantari? Saracii de ei traiesc din doar 700 de lei pe luna laughing Imi vine sa ii plang ca nu au saracii ce pune pe masa... atata is de saraci.

| MMihai a răspuns:

Oops! That page can’t be found

Nu ar trebui să se dea nici un singur leu de la Buget pentru nici o biserică sau cult religios!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru C0nstantin):

II invidiezi, du-te si vezi cat se castiga la tara ( ei sunt de la tara), intr-un sat cu 20 de familii de bunici :
-botezuri = 0
-nunti = o
-inmormantari = 5-10
_total = 1000000 ron. Acestia constituie majoritatea nu cei de la oras si sa ai si 3 copii!

| Surrender a răspuns:

Adevar graiesti legionarule laughing. Dar ce legatura are asta cu religia? -_-

| C0nstantin a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

La tara nu traiesti doar din venituri (bani) stai tu linistit. Nu o duc preotii de la tara mai rau decat aia de la oras... unii ar zice ca e mai bine de aia de la tara, mai putin stres si buzunarele la fel de pline in loc de bani au echivalent in bunuri asa ca big deal... laughing Ce zici tu ca nu traiesc bine is povesti de adormit copii

| Zenit313 a răspuns:

Nu merge linkul!

Statul roman nu trebuie sa favorizeze nici un cult sau sa se implice! sad

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru C0nstantin):

Ti-am dat doar 2 exemple pe care le cunosc personal, nu te obliga nimeni sa crezi, asa as zice si eu de toti altii pe care nu-i cunosc...

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru C0nstantin):

Bine daca esti atoatestiutor de ce mai pui intrebarea? Nu vad logica ta si constat ca nu am dreptul la opinie la intrebarile tale.

| C0nstantin a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Omule ca si preot la tara ce nu castigi sub forma baneasca echivalezi in bunuri... ce e asa de greu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru C0nstantin):

Poti manca 1000 de oua de pasti omule, degeaba e oul 60 de bani.