| anonim_4396 a întrebat:

Cate scoli si spitale se puteau construi cu banii din licentele Microsoft?
Si cate biserici?

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Omule, baietii sunt alergici la biserici, nu la vile, licente, cafenele, saloane de masaj ori videochat, conturi deschise pe la toate bancile lumii. Oxigenul le este luat de lumanari si babele criminale care stau in stranele bisericii.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Microsoft e o firma comerciala si normal ca urmareste profitul pentru ca asta urmareste orice firma. Guvernul nu ia taxe de la fiecare cetatean pentru a finanta Microsoftul, cum face statul roman cu biserica. Daca nu vrei sa platesti licenta pentru Windows, foloseste Linux, e gratuit.

| Jipa95 a răspuns:

Tinand cont la cate biserici avem pe langa spitale, ar fi fost misto ca intrebarea ta sa sune cam asa : Cate spitale am fi putut construii din banii dupa biserici? Adica avem biserici la fiecare colt de strada, si oamenii sta cu orele la cozi in spiale, sa nu mai zic si de distante.

| suffarstar a răspuns:

Nu avem nevoie de ziduri pentru a ingradi Sacrul. Banii aia, la fel ca multi alti bani investiti aiurea puteau fi reorientati spre alte domenii cum ar fi invatamant, sanatorii, spitale, fabrici etc. Un numar exact nu stiu sa-ti dau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cate grajduri pentru boi? si lacasuri pentru prosti, si oameni cu idei?{idioti}?

| Zenicide a răspuns:

Multe dar probabil mai putine cate s-ar putea face din obiecte de cult, decoratii, monumente si alte imbecilitati religioase.

| Mostesare a răspuns:

Îți spun eu: ∞

| Ormus2 a răspuns:

Eu cred ca atatea spitale ca nu ar fi atatia bolnavi sa le ocupe