| DomineRex a întrebat:

Dumnezeu a creat oameni homosexuali, iar apoi le spune ca daca vor mai fi homosexuali ii va trimite in "fundul iadului". Avand in vedere ca homosexualitatea este ceva genetic, de ce este considerata un pacat, doar Dumnezeu i-a creat astfel.
Sunt si animale homosexuale: http://imfree.ro/blog/animale-gay/

NU SUNT HOMOSEXUAL in caz ca vor fi intrebari...

130 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Hai bre sa fim seriosi pina prin 99 erau considerati bolnavi psihic, acum sunt cei mai normali oameni dupa ce au facut sarbe si manifestatii ca toti d,,,,, Acum ai venit tu sa ii scoti bazma curata "genetic" Daca te osteneai sa citesti gaseai ca in america sunt vindecati cu psihologii.In mama china ii vindeca 100% cu socuri electrice cica din 10 sedinte toti vor sa aiba familii si sa intre in rindul lumii rolling on the floor Dumnezeu nu a creat homosexualii parca Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: "Creşteţi şi vă înmulţiţi "
Apoi :
Da fuga tu la homosexuali si pune-i sa se inmulteasca o sa vezi ca o fac dar pervertind pe altii.
Apoi :
Eu zic sa nu fii ipocrit

Ps
Rog ofticosii sa mai dea un stupid de ajutor

| DomineRex explică (pentru Urzi23):

Pai daca mai multa lume ar fi homosexuala macar nu am avea probeleme cu suprapopularea terei.Deci sa ii spun cuiva sa faca copii nu ar fi un sfat bun.Bun, sa vedem, tu zici ca homosexualii ar trebui chinuiti pana renunta la aceasta inclinatie, ma o fi si asta o metoda dar e crestineasca?
Ai spus ca in America te "vindeci" cu psihologi, cate cazuri din 100 de oameni sa spunem se "vineca" de aceasta "boala" cu ajutorul psihologilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ipocrizie crestina

| anyia a răspuns:

Traim in Romanica, dom'le! Te astepti ca oamenii astia sa accepte homosexualitatea? Acum au uitat ca Dumnezeu ii invata sa-si iubeasca aproapelewinking

Si Urzi23, dragule, iti mananca ei mancarea? Care-i, de fapt, oful tau? De ce nu te gandesti ca te-ai fi putut si tu naste cu alte orientari sexuale? Cine-i oare ipocritul aici?!

| briana a răspuns:

Uite care e treaba eu nu cred in religie cred doar in DN-ZEU multe din lucrurile scrise in biblie sunt false omul a adaugat multe idei considerate de el multe nu sunt pur divine in biblie.

| costis a răspuns:

Dumnezeu nu a creat oamenii homosexuali. Dorinta necontrolata de placeri duce la perversiuni. Asa, ai ajungi sa justifici si zoofilia sau pedofilia. Lupta ta impotriva crestinismului te face sa justifici astfel toate murdariile sau crimele oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru costis):

Pers alea se nasc asa omule

| DomineRex explică (pentru costis):

Haide omule, ti-am aratat clar ca sunt animale homosexuale, intra pe acel site, oare si animalele acelea lupta impotriva crestinismului? Sa le electrocutam si pe alea ca sa isi schimbe orientarile sexuale? sau poate ar trebui duse si ele la un psiholog ca tot mamiferu.

| EmaS a răspuns:

Dumnezeu a creat pe oameni normali, dar oamenii au schimbat intrebuintarea fireasca si au pacatuit.De aceea a nimicit Dumnezeu Sodoma si Gomora.

| DomineRex explică (pentru EmaS):

Banuiesc ca si animalele au facut la fel. Au inceput sa se ia dupa oameni nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DomineRex):

Ema e femeie buna din pacate e sub efectul unui drog, pentru ea orice conservatie e de fapt o ispita de la satana vb serios, asculta asta Codu’ Penal – Senzational

| Urzi23 a răspuns (pentru DomineRex):

DomineRex explică (pentru Urzi23):
"Bun, sa vedem, tu zici ca homosexualii ar trebui chinuiti pana renunta la aceasta inclinatie, ma o fi si asta o metoda dar e crestineasca? "

Urzi23 in dialog :

Alooo eu nu am spus asa ceva,incearca sa citesti ce am scris.
Apoi :
Daca pentru tine este un chin asta este treaba ta,eu doar am indicat o metoda de tratament cu efect garantat.
Apoi :
Daca este dupa mintea ta,cei care se duc la fizioterapie cu un picior beteag.or fi homosexuali in tratament benevol, poate propui sa inchida centrele. deoarece metoda nu este crestineasca.
Apoi :
Daca metoda merge la aia betegi, ce au ma homosexualii le tuseste?

| EmaS a răspuns (pentru DomineRex):

Din pacate unii oameni au ajuns mai rau decat animalele.Esti de acord cu mine?>

| DomineRex explică (pentru EmaS):

Sunt de acord cu tine, oamenii sunt mai rai in multe privinte decat animalele.

| costis a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii tu cum se nasc oamenii? Eu cred ca se nasc cu instincte, cu placeri, dar si cu o anumita putere de a se impotrivi. Insa daca dorinta de placere naste doar oameni murdari, dorinta de posesiuni, bani si putere naste adevarati monstri. Mao Tze Dun sau imparatul roman Adrian erau oameni normali. Dorinta de autoritate l-a facut pe ultimul sa tortureze copii (vezi Vietile Sfintelor Sofia, Elpis, Pistis si Agapis), sau sa isi prajeasca propriul si devotatul general (vezi Viata Sf Evstatie Plachida).

| EmaS a răspuns (pentru DomineRex):

Din pacate, asa este.Vezi ca multe mame isi abandoneaza copiii, insa o catea are grija si isi apara puii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru costis):

Gay sunt in orice specie de pe planeta, homosexulaitatea nu-i ceva anormal e ceva normal in natura

| DomineRex explică (pentru Urzi23):

Faci comparatii care nu isi au locul in acest context, ce legatura are un picior beteag cu o orientare sexuala.Am auzit un caz in care o fetita era in clasa I si era indragostita de invataorea de romana, oare nu din cauza ca asa asa s-a nascut? sau probabil o fi vazut prea multe filme porno si a invatat rele.

| Urzi23 a răspuns:

Vad la avatarul tau un dinozaur mititel.
Apoi :
Un argument foarte interesant tine de istoria civilizatiilor: spunea cineva "cum ditai coincidenta ca chiar si cele mai vechi produse culturale (de genul picturi in pesteri) dateaza doar de cateva mii de ani?" Daca oamenii au aparut doar acum 40.000 ani, la mult timp dupa disparitia dinozaurilor, cum se explica balaurii si dragonii, prezenti in folclorul tuturor popoarelor de pe intinsul Pamantului, banlauri la tigani rolling on the floor
Apoi :
Da, chiar, cum stiau oamenii acu 2000 de ani sau 5000 de ani (chinezii) despre dragoni (denumirea veche a dinozaurilor)? De acord, noi gasim azi fosile si facem reconstituiri, dar anticii ce cunostinte aveau?
Ps
Dinozaurii au disparut de 65 mil de ani

| DomineRex explică (pentru costis):

Pai am auzit marturii ale unor homosexuali, iar ei spuneau ca inca de la o varsta frageda, ei nu au simtit nici o atractie pentru sexul opus, adica ei s-au indragostit prima oara de pesroane de acelasi sex, oare a cui o fi vina?

| Urzi23 a răspuns (pentru DomineRex):

Hai bre sa fim seriosi, nu veni cu chestii subrede,parca ar fi coliba de paie a purcelului puturos, care o pune jos lupul.
Adu si tu niste argumente mai solide, cu vorbe goale nu spui nimic,,,,
Cu stima,,,,

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Este extraordinar sa fi sub efectul Duhului Sfant.Incearca si tu.

| DomineRex explică (pentru Urzi23):

Acum nu vad ce legatura are cu intrebarea... Nu este o teroie exacta cand au aparut oamenii, unii spun acum 50.000 de ani alti acum 250.000 de ani deci am sa merg la ~100.000 de ani.Omul nu a fost din todeauna cum il stii tu, am evoluat printr-un proces lent, iar acum 40.000 ani oamenii nu aveau capacitatile mentale ca a celor din prezent.Cat despre balauri si dragoni, imaginatia noasta este foarte bogata, am inventat si alte creaturi mult mai ciudate decat acestea.

| Esperança a răspuns (pentru DomineRex):

Tu compari animalele cu oamenii? Adica daca stau sa ma gandesc bine chiar ai dreptate... Dumnezeu a dat omului minte ca sa gandeasca,spre deosebire de animale dar avand in vedere oamenii astia care sunt pe invers, chiar pot spune ca nu e nici o diferenta intre om si animal, au aceleasi instincte.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Imi imaginez, cum de mai bagat in seamna?

| DomineRex explică (pentru Esperança):

Pai normal ca eu compar oamenii cu animalele, doar am fost si noi animale(unii inca mai suntem), in vremurile de mult apuse.Am aratat exemplul cu animalele ca sa vedeti ca homosexualitatea nu este o alegere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Asa mult ma iubesti o data ti-am cerut sfatul si mai uitat asa crestina esti tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DomineRex):

Deci omul a aparut din aer? omul a aparut acum 7 milioane de ani a evoluat si acum o suta de mii de ani o specie a dat nastere la 2 speci cimpanzei si homos sapines, noi suntem maimute, mamifere

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sfat dragul meu?

| Urzi23 a răspuns (pentru DomineRex):

Aloooo vezi ca eu intrebam de lighioana din avatar, daca era chestie de imaginatie nu desenau oamenii dragoni scuze dinozauri pe pietroaie, acum 5000 de ani, era si u T rex desenat