| Inferno a întrebat:

Homosexualitatea este considerata pacat, pentru ca fiecare avem liberul arbitru si alegem ce vrem sa facem. Dar e o problema.
Homosexualitatea se manifesta si la animale!
Deci, Fie Dumnezeu a ucis acei homosexuali fara nici un motiv, fie si animalele au liberul arbitru.
Care e varianta corecta?
A ucis Dumnezeu homosexualii fara nici un motiv nestiind ca homosexualitatea este un comportament natural sau animalele au si ele liberul arbitru si pacatuiesc?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rocco09 a răspuns:

Nu faci distinctia intr-e fiinte morale si animale! Si pe buna dreptate pentru ca nu crezi in asta atata timp cat pentru tine omul nu e altceva decat un mamifer evoluat! Legi se aplica doar fiintelor morale! Hai acum sa ne guvernam dupa instinctele animalice sa vedem ce iese poate se imbunatateste specia!

| anonim_4396 a răspuns (pentru rocco09):

Dar totuși prin acele animale homosexuale Dumnezeu "aduce" zmintirea în acei oameni care le-au văzut.

| Mahmurul20 a răspuns:

Nu mai pune intrebari asa ciudate dai prea mult de banuitlaughing