| Meme10Memu a întrebat:

Dumnezeu l-a nascut pe Iisus unicul sau fiu la 99 de ani la fel ca Avraam prin Sara pe unicul lor fiu Isaac?

5 răspunsuri:
| Irinel15123532 a răspuns:

Domnul Iisus nu are inceput si nu are sfarsit, este Dumnezeul infinit. Cand s-a nascut pe pamant s-a nascut ca orice alt bebelus.
El nu a luat fiinta cand s-a nascut pe pamant, El exista din vesnicii pentru ca El este creatorul.

| mentholinks a răspuns:

Fecioara Maria la nascut pe Iisus nu Dumnezeu. El exista intr-adevar dinainte de creerea lumii dar abia atunci a luat chip omenesc, ba chiar chipul Tatului Sau, singurul Dumnezeu Adevarat fiindca a spus "Cine m-a vazut pe Mine L-a vazut pe Tatal" si "Eu si Tatal una suntem".

| Celcestietot a răspuns:

Iahve nu are varsta.

| Octavian199 a răspuns:

Irinele, vezi ca scrii tampenii.Nu l-a nascut Maria? rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru mentholinks):

Exista pe naiba.Nici nu se auza de el pana nu l-au inventat evreii.Mai degraba se auzea de zeii egiptului, zeii greci, zeii nordici.