| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Dumnezeu s-a plictisit de singuratate.L-a creat pe om.Omul sufera, din orice.
Dumnezeu se hraneste din suferinta, se alimenteaza din amaraciunea si patima credinciosilor?
Daca nu ar mai fi nici un credincios care sa verse lacrimi pentru Dumnezeu, ar muri de sete?

17 răspunsuri:
| Cristina7903 a răspuns:

Cum sa crezi asa ceva? Dumnezeu nu vrea sa vada oamenii plangand, El plange odata cu noi. Scrie in Biblie Matei:5->Fericirile: fericiti cei ce plang caci aceia se vor mangaia. Noi plangem din cauza ca nu avem o relatie cu El, din cauza ca nu respectam poruncile, din cauza ca atunci cand nu ne convine ceva imediat aruncam vina pe El, din cauza ca nu ne rugam...El stie ce e cel mai bine pentru noi. Si eu am pierdut un baiat cu care am fost impreuna 3 ani si m-am intors impotriva lui Dumnezeu? dar la un moment dat am stat si m-am gandit: Doamne ce fac? Ma intorc impotriva Ta, impotriva celui care stie ce e mai bine pentru mine. Poate respectivul nu era pentru mine,poate eu merit ceva mai bun. Daca am avea incredere, credinta n-am mai suferi. In bratele Lui gasim doar iubire, trebuie sa invatam sa Il cautam si sa-l punem mai presus de orice pe el, dupa aia toate celalalte si atunci viata noastra, viziunea noastra se va schimba.

| WR104 a răspuns:

Eu cred ca tu te plictisesti tare mult.

| savvy12 a răspuns:

Sti ce ii ciudat, nu poti sa-i zici nimic pentru suferinta de pe pamant la Dumnezeu, el ne-a promis cerul, nu pamantul...

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Daca nu ar mai fi nici un credincios, dumnezeu n-ar mai exista, caci crestinii sunt cei ce cred in aceasta fiinta imaginara si i-au dat "nastere" (este impropriu spus)...

| OOOLEOOO a răspuns:

Suferinta este data Satanei, in el este aruncata toata vina.

Daca nu ar mai fii credinciosi nu ar mai exista nici acel zeu.

| EmaS a răspuns:

Cand noi descoperim scopul pentru care am fost creati si intram in voia Lui, Il facem pe Dumnezeu sa zambeasca.Si acest zambet si bucurie se reflecta pe fetele noastre.

| RAY a răspuns:

Cred ca ma apuc si eu de creat cateva lumii ca ma plictisesc

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Tu nu poti sa faci un fir de par!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ce vorbesti ea da-mi parul tau sa vezi ca il pot transforma in cenusa

| Angel0 a răspuns:

Ateii se plictisesc de singuratate si abereaza pe site-uri de religie.

| martzian a răspuns (pentru Angel0):

NU ateii. Trollii! Nu merita o atentie serioasa - cel mult misto-ul. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma asa e. destept mai esti? da frati mai ai?

| RisenLight a răspuns:

Inainte sa dati vreun raspuns...credeti-ma ca si daca i-ar invia stra stra bunicu lui din morti si i-ar spune ca exista Dumnezeu nu ar crede asa ca puteti sa o lasati moarta pentru ca nu ai ce discuta cu astfel de oameni indobitociti.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru RisenLight):

Stati linistit, raspunsurile s-au epuizat.Va doresc o zi buna.

| RisenLight a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Am avut dreptate.Iti urez si eu o zi buna