| SERIALS a întrebat:

Ce filme dramatice cunoasteti in care un personaj sufera de o boala incurabila? Sa fie suferinta, lacrimi, emotii

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Painless (Insensibles, 2012), Restless (2011), Biutiful (2010), The Fault in Our Stars (2014), Seven Pounds (2008),Never Let Me Go (2010), A Greater Yes: The Story of Amy Newhouse (2009), What If God Were the Sun? (2007), Guzaarish (2010), Reach for Me (2008),P.S. I Love You (2007),Me Before You(2016), Bright Star (2009), Keith (2008)
Sunt mai vechi, dar f bune: The Sunchaser (1996), My Life (1993), Autumn in New York...

| faramatania a răspuns:

Now Is Good (2012),The Fault In Our Stars (2014),A Walk To Remember (2002),Keith (2008),Sweet November (2001),Miss You Already (2015),Me And Earl And The Dying Girl (2015),50/50 (2011),Love Story (1970),Ma ma (2015)

| CdeMetal a răspuns:

Vezi Shutter Island.
Abia la sfârșit o să ințelegi care e treaba.

| UserulAnonim a răspuns:

Sense 8

| Ariana12321 a răspuns:

Now is good, a walk to remember, the fault in our stars, remember me, me before you

| Nixs a răspuns:

A walk to remember, am plans o gramada la el

| Bianca38 a răspuns:

Now is Good.E foarte tare, recomand, o sa iti placa 100%!

| AriKristine a răspuns:

Topul meu:
Me before you
The notebook
A walk to remember
The fault in our stars
Love story
Keith
Si mai trebuie sa mentionez unul :The best of me. Chiar daca nu e cu boala, este trist si superb in acelasi timp. Apropo, am vazut poza ta de profil. Lost e serialul meu preferat laughing

| SERIALS explică (pentru AriKristine):

Da, e o capodopera a televiziunii americane

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Vraciul (film polonez).

| Lulalulalu a răspuns:

Heaven is for real
Miracles from Heaven

Sunt amândouă din aceeași serie, iar unul din ele (nu mai știu sigur care) a fost primul film la care am plâns vreodată.