| Steregoi a întrebat:

Durata de viata sau vitalitatea unui spermatozoid si a unui ovul adult insumeaza aproximativ echivalentul la 5 zile de viata. Cea mai tanara mama de 12 ani echivaleaza cu 80 de ani - 12 ani = 68 de ani. Vitalitatea embrionului nou format e echivalenta cu aproximativ 80 ani de viata. 68 de ani + 5 zile nu e egal cu 80 de ani. In plus daca s-ar adauga cei 68 de ani ramasi de trait ai tinerei mame ar insemna ca mama sa moara dandu-si vitalitatea sau energia vitala noului embrion format ceea ce nu se intampla. Iata o demonstratie matematica pentru existenta Lui Dumnezeu care este sursa vitalitatii sau a vietii si care la fecundarea ovulului da acel surplus de vitalitate pentru ca noul organism sa aiba energie vitala care echivaleaza cu urmatorii 80 de ani speranta de viata. Ce puteti spune?

Răspuns Câştigător
| JderuSalbatic a răspuns:

Felicitari, ai demonstrat matematic existenta lui Dumnezeu. A, si schimba dealer-ul.

1 răspuns:
| Steregoi explică (pentru JderuSalbatic):

Multumesc. happy