| AnonimaBi a întrebat:

Este adevarat ca alegerea unui nou Papa inseamna Apocalipsa?

37 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a intimplat asta de fiecare data, atunci poti crede. Cum sa crezi asa o prostie? Uiti cite "predictii" de sfirsit al lumii (apocalipse) au fost? Ultima era nu mai departe decit in decembrie trecut. In doua luni ai si uitat?

| AnonimaBi explică (pentru anonim_4396):

Nu sa stii ca n-am uitat.
Mai nou am mai vazut in ziar ca Papa v-a muri peste 2 saptamani.

| AnonimaBi explică (pentru anonim_4396):

Si se spune ca va veni sfarsitul lumii deoarece Papa si-a dat demisia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimaBi):

Papa Benedict este foarte bolnav. De asta s-a si retras. Asa ca, presupuneri despre moartea sa, se pot face. Dar nu moare el cind vor jurnalistii.

| AnonimaBi explică (pentru anonim_4396):

Asa este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Cite profetii s-au adeverit pina acum? Cea a maiasilor a bagat spaima in toti. Si totusi...

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste ce scrie.Ei spun ca toate s-au implinit si ca acesta va fi antihristul.

| AnonimaBi explică (pentru EmaS):

Cum o vrea Domnul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Le-am citit chiar cind au aparut. Care s-au implinit? Ultima "apocalipsa" abia a fost in decembrie. Si totusi, Pamintul e intreg. Dar ce s-a intimplat in Japonia nu a "prezis" nimeni. Ziarele scriu... ca sa se vinda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimaBi):

Corect AlinaBianca

| danay72 a răspuns:

Biblia nu spune nimic despre asa ceva, dar oricum sfarsitul este mai aproape decat ne imaginam.

| victor333 a răspuns:

Da! asa este vine Apocalipsa, n avem scapare suntem prea pacatosi, ne a luat Dracu pe toti!

| victor333 a răspuns (pentru danay72):

Hai nu zau? cum asa? poate pentru ca este atata prostie pe lumea asta mijlocul unealta prin care este promovata este religia adica omani in toata firea inca cred in prieteni imaginari in superstitii in loc sa se maturizeze si sa fie responsabili pentru ceea ce sunt.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Tu ai dreptate cand spui ca nu intelegem limba pe care o vorbesti, cand spui ca God si Isus sunt cei mai cu muschi cand o arzi cu anticristul ca e campionul universului, cine dracu' sa-ti mai aleaga ce spui. Bulea anticristu' ăsta ce rahat pe baţ mai e?

| Hombre a răspuns:

Nu, apocalipsa vine cand voi sacrifica eu caprele, cand vrea muschi mei.Numai apocalipse aveti in cap.

| Swal a răspuns:

Sincer, eu nu mai pot sa dorm noaptea de cand cu acest papa..stau si meditez, gandesc, transpir totul pentru a stii care este urmatorul papa. De ce s-a retras, cum asa, ce l-a facut sa se retraga, m-am gandit si sa ma sinucid dar am renuntat. Si da Apocalipsa va veni pentru ca Papa este papa, el este stapanul nostru, ne comanda, trebuie sa ne supunem. Nu stiu ce sa mai fac, sunt complet dezorientat, viata mea nu mai are niciun sens, sunt trist..nu stiu ce sa mai fac. CE CA*AT MA FRATILOR, VOI IN 2013 MAI CREDETI IN DUMNEZEU? CUM SA SPUI CA ALEGEREA UNUI NOU PAPA INSEANA APOCALIPSA CU*ULUI..FRATILOR TREZITI-VA DRACU' LA REALITATE SI GANDITI RATIONAL. CUM PUTETI SA PUNETI BOTUL LA CE FACE UN AMARAT DE MOS CARE NICI SA JUDECE NU MAI ESTE IN STARE. A FOST COSTRANS SA SE RETRAGA, CEA MAI MARE MAFIE ESTE LA VATICAN, NU IN SICILIA, SI DA. PUTETI SA-MI DATI RASPUNSURI CUM CA SUNT NEBUN..ATUNCI VOI AVEA 2 MOTIVE SA NU MAI DORM NOAPTEA :-H

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

Roma "s-a distrus" de mult. Culmea, toti prezicatorii astia rude cu mama omida au inspiratie de la dumnezeu, dar ca n-o sa mai existe Roma n-a vazut nici unul din ei, doar cei care isi foloseau gandirea.

| M25M a răspuns (pentru AnonimaBi):

Ce ziar citesti?

| Exilee a răspuns:

E putin cam echivoca intrebarea. Ce-are-a face demisia Papei, cu Apocalipsa? Scrie undeva in Biblie asemenea absurditati? NU. Papa si-a dat demisia din cauza starii sale de sanatate. (se zvoneste de-asemenea c-ar mai avea 2 saptamani de trait... Dumnezeu sa-L odihneasca in pace!). Dar, aceasta profetie nu a fost inventata decat de catre prooroci mincinosi, sectanti sau fel de fel de eretici, dar in Sfanta Scriptura nu vad ca scrie de (,) demisia Papei.

| neaivan a răspuns:

Papi cand au inceput cruciadele tot,, apocalipsa,, a fost, cand au venit cu inchizitia tot,, apocalipsa,, a fost! Acum tot,, apocalipsa,, este findca sunt niste idolatri, nu mai au frica de Dumnezeu (n-au avut ei nici in trecut) febra Ecumenismului i-au cuprins pe toti. Fac politica si multe altele danatoare sufletului. Dar nici BOR-ul nu este departe!

| Zenit313 a răspuns:

Nu are nici o legatura...

| Demonull a răspuns:

La Vatican.e mai rau ca in mafie.Papa asta de a demisionat a fost nazist in tinerete..astia au aflat si l-au santajat.Ori pleci ori te dam in gat.serios nu v-ati obisnuit inca? cea mai mare mafie e biserica.

| Exilee a răspuns (pentru Swal):

'' De ce s-a retras, cum asa, ce l-a facut sa se retraga''
Din cauza starii sale de sanatate. Nu vezi ca sufera de Alzheimer si plus ca acum 2 ani a suferit un accident puternic vascular la cap, in timp ce era in avionul sau.
Este trist...

'' Si da Apocalipsa va veni pentru ca Papa este papa''. Citeste ultima carte a Sfintei Scripturi.

| OOOLEOOO a răspuns:

''Acești preoți își puneau întrebarea „În ce constă slava regilor?", la care răspunde un anumit părinte Gregorie, în capitolele 3-17 Kebra Nagast se încheie cu profeția că puterea Romei va fi eclipsată de cea a Etiopiei''

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Nu te cred.Ai mai putea sa le pazesti tu, daca ar fi lovite de trasnet?!
http://www.ziare.com/articole/oi+lovite+de+trasnet

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Alegerea unui primar nu a unui papa

| Swal a răspuns (pentru Exilee):

Atunci de ce precedentul Papa, a stat pana in ultima clipa tinand cont ca suferea de boli mult mai grave?

| MrAlecsander a răspuns:

Nu e adevarat