| AnonimaBi a întrebat:

Este adevarat ca alegerea unui nou Papa inseamna Apocalipsa?

37 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Da,fugi la adapost, o sa apara calaretii si toata fanfara lu' cumatru' zeu.

| Exilee a răspuns (pentru Swal):

De-asta nu poti dormi tu bine noaptea? Exista si somnifere. SI apropo. Te-ai uitat in Scriptura si scrie undeva de vreo profetie legata de vreun Papa? Eu nu am gasit.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Exilee):

Da scrie, ca va incerca sa schimbe valendarul Fii cu ochii pe papa ca va schimba calendarul.

| IonutDX a răspuns:

O apocalipsă (în greacă: ἀποκάλυψις apokálypsis, „ridicarea voalului" sau „revelație") este o dezvăluire a ceva ascuns majorității omenirii într-o epocă dominată de minciună și de concepții greșite. Apocalipsa lui Ioan (greacă Ἀποκάλυψις Ἰωάννου) este Cartea Revelației, ultima carte din Noul Testament. Extinderea înțelesului Apocalipsei la orice scenariu despre sfârșitul lumii sau la sfârșitul lumii în general este un abuz lingvistic.

Sunt satul de apocalipse!
Tocmai ati fost martorii uneia!

| AlleSss a răspuns:

Heii.
Nu am auzit de asta până acum :o.
Nu ştiu ce să cred.

| LuFacs a răspuns:

Nu

| 1man1 a răspuns (pentru IonutDX):

Corect! Iata un raspuns scurt clar si concis. Sa nu ne miram ca pana si mass media, voit sau nu, face aceeasi confuzie intre Apocalipsa si Armaghedon.