| Crestincios a întrebat:

Este o problema daca beau energizant Hell in Biserica?

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Dorugar a răspuns:

Da este un pacat!
Adica pacat ca-l bei acolo une bantuie sufletele mortilor si nu-l bei intr-un loc in care sa te simti bine

| Green66 a răspuns:

Bine că nu e vorba de Red Bull că era blasfemie.

| danut a răspuns:

Nu este nici o problema daca bei energizant dar exista o alta mare problema medicala. Cunosc un tanar care zilnic consuma de cativa ani energizant, din nefericire s-a trezit cu trei gauri in esofag, sansa lui a fost ca are un unchi destul de bogat sa suporte niste operatii foarte costisitoare si grele. Se pare ca energizantele topesc efectiv traseul alimentelor spre stomac, in general fara rezolvare pentru un om cu posibilitati financiare normale, de altfel si UE a recomandat reducerea acestor bauturi.

| Drolja a răspuns:

La adventişti, nu.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Da.

Bea acasa la tine cu restul "iubitorilor" de Hell.

| Crestincios explică (pentru BogdantheDreamer):

Sunt niste fetite cam pe la 75 de ani care mai iau si ele..si bem toti acolo, este ok asa?

| Buresbista123 a răspuns:

Da,nu stiu ce cauti in biserica...

| Drolja a răspuns (pentru Buresbista123):

Pe mămică-sa.

| questsoul a răspuns:

Cu tensiunea.

| Lucică1998 a răspuns:

E o problema daca bei in biserica, nu contează ce, pentru ca e o lipsa de respect (nu ma refer si la vinul de la împărtășanie)

| Georgi678 a răspuns:

Da este o problema.Biserica e un loc de rugaciune nu e un bar sau un loc unde se bea si se mananca(in afara de anafura si apa sfintita)

Răspuns utilizator avertizat
| Crestincios explică:

Din pacate am gasit o alta mama, se ruga pentru cineva ''Drolja'' idk...

| Crestincios explică (pentru PrazPrăzescu):

Cu Cristi cred ca-i o problema. Acum mi-am dat seama...lui ii place Red Bull

| Crestincios explică (pentru Lucică1998):

Deci de aia il vad mereu pe preot cu lingurita in mana.
Si nici vin nu prea mai este, asta imi da de gandit thinking

| Crestincios explică (pentru Dorugar):

Sunt darnic, si sufletele au suflet.Merita si ele din cand in cand si in plus am facut banii de energizant pe baza lor.

| Drolja a răspuns (pentru Crestincios):

Toate vor să-şi însoare fii cu mine

| Dorugar a răspuns (pentru Crestincios):

Bine dragule, se accepta pentru ca ai foarte mult suflet pentru suflete!

| minnesang a răspuns:

Se cam poatehappy Parerea mea este ca Hell-ul, care are dracusorul ala micut pe doza, nu prea isi are locul in Biserica.Sa fiu sincer, citisem undeva pe crestin-ortodox ca bautura, prin ambalajul ei, aduce ofranda necuratului.Consider ca ar fi bine sa incerci sa-l bei altundeva:acasa,in parc, cu prietenii(ar fi bine daca l-ai inlocui complet cu alt tip de energizant, daca este posibil). Daca e pacat, poti sa te spovedesti sau sa iti ceri iertare de la Dumnezeu, Te va ierta.

| lunarwolf a răspuns (pentru Crestincios):

Îl vezi cu lingurița în mână pentru că nu se satură niciodată de mâncat căcat

| KamaSutra a răspuns:

Nu

| Crestincios explică (pentru minnesang):

Prietenii mei sunt acolo sad

| Crestincios explică (pentru lunarwolf):

Doamne,si eu i-am si spus sa fie mai discret, acum toata lumea stie. Si l-am intrebat intr-o zi : Parinte ce ai la gura? Iar el a spus : Nimic, ce sa am?
De aici am dedus ca stie sa se ascunda, dar de unde...

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Pai dacă întrbi o întrebare fără sens ești un neștiutor.

| Crestincios explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

La fel cum tu nu ai sens pe pagina asta, intrebarile nu se pun daca nu stii raspunsul?
Sau tu pui intrebari doar ca sa vezi daca stie si altcineva...

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru Crestincios):

Da întrebarea ta are sens, sens are da n-are fapte

| Crestincios explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

Cum adica, vrei sa ma filmez in timp ce beau Hell in Biserca?
Sunt pe pile cu preotul, nu stii cu cine te pui aici

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru Crestincios):

Îți spus un cuvînt din legea lui Dumnezeu care spune așa și are dreptate, Omul bun, din vistieria cea bună a inimii sale, scoate cele bune, pe cînd omul rău, din vestierea cea rea a inimii lui, scoate cele rele. Căci din prisosul inimii grăiește gura ta

| Crestincios explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

Bine crestinule, mi se facu rau, pliz go