| Crestincios a întrebat:

Este o problema daca beau energizant Hell in Biserica?

35 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu este nici o problema daca bei energizant dar exista o alta mare problema medicala. Cunosc un tanar care zilnic consuma de cativa ani energizant, din nefericire s-a trezit cu trei gauri in esofag, sansa lui a fost ca are un unchi destul de bogat sa suporte niste operatii foarte costisitoare si grele. Se pare ca energizantele topesc efectiv traseul alimentelor spre stomac, in general fara rezolvare pentru un om cu posibilitati financiare normale, de altfel si UE a recomandat reducerea acestor bauturi.

| KamaSutra a răspuns:

Nu

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ar fi fain sa pui energizant in loc de vinul de la impartasit.
Sa vezi babele cum se invioreaza.

| Crestincios explică (pentru TrăieşteClipa):

O idee buna, sa vezi ce-or sa scuture din cap

| Dorugar a răspuns:

Da este un pacat!
Adica pacat ca-l bei acolo une bantuie sufletele mortilor si nu-l bei intr-un loc in care sa te simti bine

| Crestincios explică (pentru Dorugar):

Sunt darnic, si sufletele au suflet.Merita si ele din cand in cand si in plus am facut banii de energizant pe baza lor.

| Dorugar a răspuns (pentru Crestincios):

Bine dragule, se accepta pentru ca ai foarte mult suflet pentru suflete!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa bei daca ti se face sete, dar vezi ca ala te face hiperactiv si poate alergi niste babute mofturoase pe acolo si le bagi in sperieti.Am o problema cu unele doamne in varsta de pe acolo care merg la biserica numai sa se certe cu altii si sa le faca observatie.Am fost si eu pe acolo si mai mai sa ma bata una ca nu stiu sa stau in biserica cu fata indreptata spre preot cand intra si tot felul de ritualuri prostesti. Tipa ca nebuna si toti se uitau la mine.Am zis totusi sa ma abtin in biserica, dar imi venea sa o ciufulesc nitel.Cred ca nici Dumnezeu nu s-ar supara pentru asa ceva, dar se pare ca oamenii cred ca pot avea autoritatea lui....Ca incheiere, vezi ca Monster are gust mai bun ca Hell.

| Crestincios explică (pentru anonim_4396):

Cunosc aceste rase de doamne, de regula ele sunt barbati in casa si cred ca ar mai fi ceva...te-ai gandit ca ele au incercat Hell sau Monster inainte sa plece la biserica?
Poate ca Monster are gust mai bun ca Hell, dar parca Hell se asorteaza mai bine cu biserica, cred eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crestincios):

Nu stiu frate ce se potriveste in biserica.Eu personal nu am nimic cu biserica si Dumnezeu pentru ca eu cred in El si sunt crestin sau incerc sa fiu, dar m-am saturat de ipocritii de acolo, nu toti, dar in mare parte.Am fost si eu la ananghie si am simtit nevoia sa stau mai mai mult cu d-astia de-ai mei(crestini).Am fost in depresie clinica, am avut parte de multe necazuri si ei si-au batut joc de mine mai mult. Ziceau de mine ca as fi satanista si ma ocoleau, prietena pe care am ajutat-o la greu nu dorea sa fie vazuta cu mine pentru ca aveam tupeul sa imi fac unghiile si sa nu port rochii pana in pamant.De atunci nu mai imi pasa ce e omul si in ce crede. Daca e de treaba si nu ma jigneste totul e ok.Cat despre toti care sar la gatul tau ca esti rebel si nu crezi in Dumnezeu, eu le zic un lucrubig grinumnezeu e atotputernic si nu are nevoie sa fie aparat de niste oameni.Cred ca cel mai bine ar fi ca fiecare sa isi vada de viata lui si sa nu se mai bata ca niste chiori, atei vs crestini vs agnostici. Avem probleme si mai mari si mai bine suntem prieteni si colaboram.aca incepe vreun razboi ce o sa facem, o sa ne impartim si atunci in 2 grupuri sau 3 si o sa ne mai batem si atunci? Scuze ca iti scriu atat si ma abat de la subiect dar uneori mai simt nevoia sa ma confezez si eu.

| Drolja a răspuns:

La adventişti, nu.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Da.

Bea acasa la tine cu restul "iubitorilor" de Hell.

| Crestincios explică (pentru BogdantheDreamer):

Sunt niste fetite cam pe la 75 de ani care mai iau si ele..si bem toti acolo, este ok asa?

| Buresbista123 a răspuns:

Da,nu stiu ce cauti in biserica...

| Green66 a răspuns:

Bine că nu e vorba de Red Bull că era blasfemie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Pai dacă întrbi o întrebare fără sens ești un neștiutor.

| Crestincios explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

La fel cum tu nu ai sens pe pagina asta, intrebarile nu se pun daca nu stii raspunsul?
Sau tu pui intrebari doar ca sa vezi daca stie si altcineva...

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru Crestincios):

Da întrebarea ta are sens, sens are da n-are fapte

| Crestincios explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

Cum adica, vrei sa ma filmez in timp ce beau Hell in Biserca?
Sunt pe pile cu preotul, nu stii cu cine te pui aici

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru Crestincios):

Îți spus un cuvînt din legea lui Dumnezeu care spune așa și are dreptate, Omul bun, din vistieria cea bună a inimii sale, scoate cele bune, pe cînd omul rău, din vestierea cea rea a inimii lui, scoate cele rele. Căci din prisosul inimii grăiește gura ta

| Crestincios explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

Bine crestinule, mi se facu rau, pliz go

| questsoul a răspuns:

Cu tensiunea.

| Lucică1998 a răspuns:

E o problema daca bei in biserica, nu contează ce, pentru ca e o lipsa de respect (nu ma refer si la vinul de la împărtășanie)

| Crestincios explică (pentru Lucică1998):

Deci de aia il vad mereu pe preot cu lingurita in mana.
Si nici vin nu prea mai este, asta imi da de gandit thinking

| lunarwolf a răspuns (pentru Crestincios):

Îl vezi cu lingurița în mână pentru că nu se satură niciodată de mâncat căcat

| Crestincios explică (pentru lunarwolf):

Doamne,si eu i-am si spus sa fie mai discret, acum toata lumea stie. Si l-am intrebat intr-o zi : Parinte ce ai la gura? Iar el a spus : Nimic, ce sa am?
De aici am dedus ca stie sa se ascunda, dar de unde...

| Crestincios explică:

Din pacate am gasit o alta mama, se ruga pentru cineva ''Drolja'' idk...

| Drolja a răspuns (pentru Crestincios):

Toate vor să-şi însoare fii cu mine

| minnesang a răspuns:

Se cam poatehappy Parerea mea este ca Hell-ul, care are dracusorul ala micut pe doza, nu prea isi are locul in Biserica.Sa fiu sincer, citisem undeva pe crestin-ortodox ca bautura, prin ambalajul ei, aduce ofranda necuratului.Consider ca ar fi bine sa incerci sa-l bei altundeva:acasa,in parc, cu prietenii(ar fi bine daca l-ai inlocui complet cu alt tip de energizant, daca este posibil). Daca e pacat, poti sa te spovedesti sau sa iti ceri iertare de la Dumnezeu, Te va ierta.

| Crestincios explică (pentru minnesang):

Prietenii mei sunt acolo sad

| Georgi678 a răspuns:

Da este o problema.Biserica e un loc de rugaciune nu e un bar sau un loc unde se bea si se mananca(in afara de anafura si apa sfintita)