| anonim_4396 a întrebat:

Este oare serialul Vampire diaries un serial care aduce pacatul in lume? Vampiri perversi si varcolaci dependenti de sex? Vrajitoare negre? Ce parere ai? Mai sunt si alte seriale ce ti-au atras atentia?

10 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

E doar un serial...lasa-ti filmu' in pace...
Sanatatewinking

| RAY a răspuns:

Inca nu am vazut serialu

| Thunderstruck a răspuns:

E un serial pentru...homosexuali.

| sunrises a răspuns:

Seria Twilight - un bullshit de film! Unul interesant, dar care, exceleaza prin dramatism previzibil, scenografie si mesaje ieftine dar influente, epuizarea artificială a personajelor prin traume care induc depresie, mesaje camuflate, monolog despre sinuidere!, etc.

Am urmarit toata seria cu atentie pentru ca nu intelegeam ce anume l-a determinat anul acesta pe un adolescent de clasa a xii-a să se sinucida, sa-si pună streangul in gat: neintelegerile cu mama sa, care la urma urmei, in mod normal, se pot rezolva pozitiv prin diferite modalitati,
- sau faptul ca pe primul loc intre toate cartile citite si filmele ever urmarite (!?!), el aprecia cel mai mult, seria Twilight!?!, un film in primul rand deprimant, alienant pentru caracterele vulnerabile şi formator al unei de mentalitati nesănătoase...

Sigur, aparent nici o legătură intre cele două evenimente, but, Take care:
- Intr-un film nu contează atat povestea de dragoste, aparent morală, (iar dramele din realitate nu au rezolvari ca în filme...) cat mai ales maniera in care te influenteaza!

| Narfundo a răspuns (pentru sunrises):

Un raspuns superb.Imi pare rau pentru acel copil, sincer

| Miauti a răspuns:

Sincer sa fiu am vazut vrajitoare roz sau curcubeu.

| Kosuchin a răspuns:

Serialele cu vampiri devin penibile de-acum.
Diz is the good shet :
http://www.youtube.com/watch?v=OH7YCe4FAhs
http://www.youtube.com/watch?v=r-ORN4YgGSA

| Miauti a răspuns (pentru Kosuchin):

Da ai dreptate! e mult mai realist decat un film cu vampiri :)

sau asta :
Another
http://youtu.be/B09kPDqy5eM

| Kosuchin a răspuns (pentru Miauti):

Ador Another.
L-am urmarit dupa ce am terminat seria Umineko.

| Miauti a răspuns (pentru Kosuchin):

Sant multe animeuri, dar acum am observat ca se copiaza intre ele. oricum m am dat pe manga happy