| SimonaNicoletaღ a întrebat:

Filmul de aseara, "BIBLIA" de pe Antena 1, este Crestin Ortodox sau Catolic?
*-*

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Este facut in america cred ca este luteran sau catolic, in fine nu asta conteaza acelasi biblie o au evrei, mulsumani, crestini ma refer la vechiul testament, in fiecare seara sunt 2 episoade de la 10 30

14 răspunsuri:
| Mihaitzu1997 a răspuns:

Crestin cred

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Creștin - ortodox. Numai bine.
Pa, pa.

| sitărescu a răspuns:

Ortodocșii, nu prea au buget să facă astfel de filme probabil e regizat de catolici sau protestanți.

Un film ortodox ar fi Ostrov.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este un film crestin-ortodox.
Te pup!

| Mădă0611 a răspuns:

Daca e american, nu e ortodox, e catolic sau pocait laughing

| Dandanache a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Teologii care au fost consultati in vederea realizarii filmului sunt membri ai Bisericii Evanghelice.

| nogomani a răspuns:

Din cate citisem despre el acum o ~luna jumate cand am vazut cele 10 episoade, era ca la productia mini seriei au contribuit niste pastori protestanti. In US ortodoxii sunt o minoritate nu au nici o putere finaciara sau politica, statul nu le da nici un ban.
Oricum seria este foarte prost facuta, merita nota 5-6.

Cauta "Vikings" tot o productie history.com e mult mai buna decat mizeria asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nogomani):

Am vazut si eu filmul aseara si nu au aratat toate chestile urate. Probabil ca sa arate toate mizerile crestine ar trebuie sa ai minim 15 ani sa vezi un asa filmlaughing

| Lizzu a răspuns (pentru nogomani):

Am apucat doar sa vad prima jumatate din primul serial din "Vikings" si m-a vrajit.
De fapt cautam "Game of Thrones" dar am dat de ei. happy

| nogomani a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar ar face sa para mai realist pentru acele vremuri daca s-ar face un serial dupa VT cu toate cele descrise acolo. Ar fi destul de bun ca istorisirile biblice nu pot spune ca sunt plictisitoare, multe scene din biblie ar fi chiar intereante de vazut.

| nogomani a răspuns (pentru Lizzu):

Au ajuns abia la episodul 9, cred ca vor mai continua cu cel putin un sezon deoarece Ragnar trebuie sa moara in Anglia, iar el se plimba prin Scandinavia happy.

Ai grija ca se apropie iarna happy sa nu te prinda pe TPU.

| Lizzu a răspuns (pentru nogomani):

Degeaba imi povestesti, inca nu am vazut totul, de fapt nici nu am ajuns asa departe.

"Ai grija ca se apropie iarna happy sa nu te prinda pe TPU. "
---Aici chiar nu ma prind laughing sau vrei sa merg si eu in Anglia?hee hee

| nogomani a răspuns (pentru Lizzu):

Ziceam de iarna din "Game of Thrones". "Winter is coming".

| Lizzu a răspuns (pentru nogomani):

Aaa... happy o sa ma prinda si iarna, apoi si primavara ca nu stiu cand voi continua seria.