| LeonovATgates a întrebat:

FUNDA! Ca sa devii ateu trebuie sa vorbesti cu preotul din comuna pentru a te scoate din lista crestinilor, sau e destul sa te declari in public? PS. In liceu langa numele meu scrie ca sunt ateist.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa vorbesti cu nici un preot, nu trebuie sa te scoata de pe nici o lista, pur simplu numai urmezi religia in care ai fost botezat la 6 saptamani, a fii ateu este un drept constitutional, este dreptul tau, preotul va incerca sa te manipuleze sa te aduca pe calea asa zis dreapta

68 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Sunt 6000 de secte, care cred in acelasi spiridus, dar se contrazic pe mancarea zeului evreu. Unii zic ca a mancat morcov la cina, unii zic ca la pranz, altii zic ca a mancat rahat, etc.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Holiday):

Le-ai experimentat pe ambele? Eu nu stiu ce simte un musulman si nici un musulman nu stie ce simte un creștin.

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Corect,doar crestine,ma gandeam daca alah exista crestini au pus-o direct in iadul vesnic,daca crestini au dreptate mulsumani intra in iad, daca evrei au dreptate nu exista iad, rai doar locuinta mortilor, o purificare a sufletului apoi moartea vesnica, e rezonabil, e aiurea sa intre in iad 5 miliarde de persoane non crestine indiferent de cat de buni, rai erau

| Holiday a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

"Le-ai experimentat pe ambele?"

Cateva mii de ani de apucaturi crestine, musulmane si de diverse alte orientari religioase, ai impresia ca nu-s suficiente pentru a intelege cam ce are in cap un credincios?
Acum obiectiv vorbind, chiar crezi ca e mare scula sa fii credincios? Nu e. Din pacate e usor sa deviezi in directia asta, mai ales ca marketingul organizatiilor astora e destul de agresiv si pus la punct destul de bine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu mai conteaza crestin, pagan s-au ateu cu totii vom plati pentru pacatele noastre fie ca ne place s-au nu https://www.youtube.com/watch?v=db6QIx11vMA

Suntem niste prosti si prosti o sa murim.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cine crede in Iisus il are pe Fiul lui Dumnezeu cu el, cine nu crede in Iisus nu il are pe Fiul lui Dumnezeu cu el.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

„În sudoarea feţei tale să-ţi mănânci pâinea [înseamnă că deja el prelucra grâul şi îşi făcea pâine], până

Te vei întoarce în pământ, căci
din el ai fost luat; căci ţărână eşti şi
în ţărână te vei întoarce". (Geneza 3 : 19)

https://www.youtube.com/watch?v=RdLVV0kmnGs

Vine timpul, si e foarte aproape, cand toti preotii vor repara bisericile, iar altii vor construi altele noi, dar nelucrand ei la sufletul omului, vor ramane bisericile goale, cucuvelele vor canta intr-insele. Roadele slabirii in dreapta credinta a teologilor in facultati si seminarii vor fi preotii, care vor fi si mai slabi ca invatatorii lor; mai ales in Transilvania ortodoxia aproape ca va disparea, ultima reduta va fi Sibiul, dar va cadea si acesta. Dumnezeu nu forteaza mantuirea nimanui. Cine are minte sa ia aminte.

https://www.youtube.com/watch?v=db6QIx11vMA

| LeonovATgates explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu mersi, prefer sa fiu un om liber.