| Against a întrebat:

Hei., am citit azi pe aici de spiritism si vreau sa aflu mai multe, dar nu pe google, ci de la persoane care au facut asa ceva...intr-un fel, as vrea sa imi povesteasca cum a fost, ce s-a intamplat. Sper sa fiti destuli cunoscatori big grin

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Spiritismul este o practica oculta condamnata de Dumenzeu. nu contactezi spirite sau cv de genul sunt doar nalucirile duhurilor necurate/fereste-te de asa ceva caci intra in categoria magie.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"

16 răspunsuri:
| Against explică (pentru Allrc24):

Nici nu ma bate gandul sa fac asa... vreau doar sa ma informezwinking

| Allrc24 a răspuns (pentru Against):

Ok e bine. sunt fel de fel de oameni

| kamykaze88 a răspuns:

Baiatu' mai bine uita. nu merita eu am ajuns aproape de nebunie

| Against explică (pentru kamykaze88):

Sunt fata. nu vrei sa povestesti te rog. :d. Repet: nu vreau sa fac asa ceva, vreau doar sa aflu povestile altora.

| kamykaze88 a răspuns (pentru Against):

Esti fata? scuze... da o sa povestesc dar nu pe TPU

| Against explică (pentru kamykaze88):

Imi poti trimite mesaj pe privat atunci cu povestea ta

| ateuNEGATIV a răspuns:

Basmeeeeeeeeeee mai trist e ca tiganii fac palate pe porcarile astea fi serios nu exista de astea man

| Against explică (pentru ateuNEGATIV):

Nu stiu...am citit cateva chestii si ne-a povestit si o profa...

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Against):

Stiu ca curiozitatea ne defineste dar ratiunea oare nu? profa aia altceva nu are de facut

| Against explică (pentru ateuNEGATIV):

Deci laughing Profa nu a zis "e adevarata faza cu spiritismu". a zis ca atunci cand era si ea mai copila, a fost intr-o tabara si impreuna cu niste colege au zis sa incerce "spiritismul"..si au chemat ele acolo si la un moment dat s-a deschis fereastra. A zis ca atunci pe moment a crezut asta (una din fete a innebunit), dar cu timpul a inceput sa se gandeasca ca poate fereastra s-a deschis de la vant sau poate a fost altceva.Si a zis ca acum nu stie daca, crede sau nu.Era parerea ei, cred ca oricine isi poate da cu parerea, cum ai facut si tu tongue

| briana a răspuns:

Un sfat. Nu te apuca de asa keva pentru ca nu aduce nimic bun. Probabil ca u vrei sa te apropii de DN-ZEU si nu tiai dat seama. Mergi la biserika kiteste rugakiuni sh inityereseazate de Iisus. Mai ales ca in perioada asta s tot felul de filme. Kautam si eu ak un an kai verzi pe pereti sh incepusem sa am probleme pana intr-o zi cand m-am intrebat. Ce caut eu de fapt sh atunci mi-am dat seama k vropiam sa ajung la DN-ZEU. D nu l-am cautat undr=e trebuie. Ai grije cu astea nu e de gluma. Dn-Zeu sa te konduka pe drumul bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar iluzii optice si fenomene fizice legate de echilibru, atractie, marimi, refractie reflexie, etc.nimic inexplicabil.

| kamykaze88 a răspuns (pentru briana):

Te rog daca tot scrii D-zeu scrie corect si daca tot crezi in El

| Louuder98 a răspuns (pentru kamykaze88):

Ai facut spiritism?

| kamykaze88 a răspuns (pentru Louuder98):

...nu e asa de interesant cum crezi. lasa gandul nu il dezvolta

| Louuder98 a răspuns (pentru kamykaze88):

Nici nu aveam de gand sa fac asa ceva, era doar curioasawinking