| Zazon1243 a întrebat:

Hei,am o intrebare si tot ma gandesc la ea dar nu pot gasi raspuns.Credeti ca Dumnezeu are puterea de a calatori in timp? Serios nu radeti si nu ziceti ca ma uit la prea multe seriale dar in biblie zice ca el poate face orice.

Răspuns Câştigător
| Saiko10 a răspuns:

Pai Dumnezeu a creat timpul.Deci a fost inafra lui cand a fost creat, deci da poate calatorii in timp

34 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Daca tu abia te-ai dat jos din copac, nu este vina nimanui.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Saiko10):

Poti sa alegi sa crezi sau nu rahaturile pe care le citesti. Exista culegeri de texte mult mai vechi decat biblia.
Crezi ca zeul Enlil al sumerienilor exista? Dar Ea? Tammuz? Ishtar?
Babilonienii credeau ca Marduk a creat lumea distrugand monstrul Tiamat.
Exista milioane de carti, texte sacre si multe altele. De ce as crede ce scrie in biblie si sa exclud TOTUL?

| Saiko10 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Ce te face sa crezi ca vrau sa te fac sa crezi in credinta mea?
Daca vrei sa crezi bine daca nu iarasi bine.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Saiko10):

Atunci nu o mai imprastia ca pe ceva urat mirositor.
Poti raspunde intrebarilor cu "eu cred". Religia ta nu are nicio relevanta. Poti fi crestin sau satanist, buddhist sau alchimist, gnostic sau ateu, cipriot sau fanariot! Important si mai presus de toate este sa fii OM.