| DDCC a întrebat:

Chiar nu se poate călători în timp? De ce?

3 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Pentru că trecutul și viitorul se desfășoară doar în imaginația noastră din prezent. Tot ce ne rămâne este prezentul, amintirile trecutului și conceptul despre viitor. Ar fi posibil să accelerăm timpul sau să-l descreștem, dar numai la un anumit nivel, gen teste de laborator. Dar niciodată nu vom călători în timp, pentru că nu este posibil să accesăm o altă versiune a spațiu-timpului

| DorelExpertu a răspuns:

Se poate calatori in timp, dar pentru asta trebuie sa mai asteptati 1284 de ani. In momentul de fata nu detineti tehnologia necesara si nici notiunile de fizica elborobiziana necesare descoperirii algoritmului acelei masinarii de calatorie in timp.

| DDCC explică (pentru DorelExpertu):

Ce-i aia "fizica elborobiziana "? N-am găsit nimic pe google.