NOname
| NOname a răspuns:

"Nu sunt ignoranţi oamenii care cred în Dumnezeu, ci aceea care nu cred în viaţa veşnică, în suflet. Sunt ignoranţi cei care cred în reîncarnare, în OZN-uri, în extratereştri."

Nu zău! Serios?

Ceva mai penibil nu ai găsit?

| HueyFreeman a răspuns:

Comentarii cenzurate, tipic.

| Exilee explică (pentru HueyFreeman):

Vreau sa aud parerea ta. Buna sau foarte buna?

| Kalla a răspuns:

E 100% adevarat! Ateii sunt niste persoane atat de oarbe, ignorante si superficiale.Ar trebui sa ia aminte din aceste cuvinte.

| Exilee explică (pentru Kalla):

De unde stii? straight face

| Kalla a răspuns (pentru Exilee):

Am cam generalizat, dar multi sunt cum am spus eu pentru ca majoritatea ateilor care cunosc(si nu numai pe TPU) sunt asa.

p.s. nu vreau sa jignesc pe nimeni! Spun doar ceea ce gandesc :')

| Mămăligă59 a răspuns (pentru Kalla):

Oare nu ar trebui sa se uite fiecare la el?
crezi ca ateii sunt asa? iti spun ca 99, 9% din oameni sunt asa. si eu. si tu.

| Kalla a răspuns (pentru Mămăligă59):

Nu gresesti.Suntem oameni si suntem toti pacatosi.
Uite de exemplu eu sunt crestina dar fumez.Nu sunt mandra de ceea ce fac dar sunt om si la anumite tentatii nu rezist.

| adrian1419 a răspuns (pentru Kalla):

Uite cine vorbeste! Daca exista un Dumnezeu, n-ai nicio dovada plauzibila ca Ortodoxismul e calea adevarata. Poate ca ateismul nu e calea adevarata, dar crestinismul tot e o mare inventie lipita cu banda adeziva si flegma prin parti.Si Islamismul e si mai rau, dar nu intru in subiect cred ca puteam fi mai politicos dar la comentarii "sarite" raspunsuri "sarite

| Maxim96 a răspuns:

Frumos si adevarat happy

| PVAAVU a răspuns:

Prima e pe jumate corecta.
A doua e aidoma.
A treia si a patra sunt 100% corecte.
A cincea:eu cred ca exista OZN-uri, Viata Vesnica si extraterestri, dar reincarnare NU!
A sasea:corect.
A saptea:Asa-i!
A 8-a:Cu totul adevarat!
A noua si a 10-a:Exact.
A 11-a:Imi pare rau ca-i asa.
A 12-a:Adevarat>Pacatul nu e ceva normal.Nu trebuie sa ne batem joc de bolnavii cu suflet bun.
A 13-a:Amandoi sunt nefericiti, dar cei care-si distrug sanatatea se distrug pe ei (isi distrug si sufletul, pacatuind inaintea Lui Dumnezeu).
A 14-a:Adevarat pe jumate.
A 15-a:Trebuie sa-ti strangi averi si pe Pemant si in Ceruri.
A 16-a:Trebuie sa ai casa, dar sa nu fie loc de desfranare.
A 17-a:E adevarat.Ma bucur ca n-am un talent.
A 18-a:Trebuie sa traiesti mult si cu rost (cat iti da Domnul).

| Oleg20 a răspuns:

Unele părţi au un sîmbure de adevăr dar unele nici măcar o furnică.