| Superior a întrebat:

Iar am pacatuit cu malahia...ce ma fac?sad

35 răspunsuri:
| T0T a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Viața i-o poți strica indiferent dacă ești creștin sau ateu. Nici unui ateu nu i-ar conveni să vină un creștin să îi dea cu Biblia în cap.
Ești mică, ai o viață înainte, ai multe lucruri de învățat și de experimentat. Încă nu ai ajuns să cunoști dragostea, dar o să vezi că nu ține cont de multe și e un sentiment mai presus de oricare altul.
Peste ani o să te schimbi.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru T0T):

O sa ma schimb...Dar oricum mi-ar placea daca m-as cadatori cu o persoana crestina ortodoxa(si nu doar cu numele).O sa-mi gasesc o profesie potrivita cu talantii pe care mi i-a dat Dumnezeu. Dragostea o cunoaste copilul imediat dupa nastere(dragostea mamei).Se indragostesc in serios atunci cand incep sa aiba ginduri mai serioase.

| BogdanMx a răspuns:

Si acum vii si spui pe net? Sa te rogi, sa postesti, sa mergi la un duhovnic, sa iei Canon ca sa nu mai faci... cauta si vei gasi.

| Mayhem666 a răspuns:

O mai faci o data laughing

| danay72 a răspuns:

Sa îți ceri sincer iertare lui Dumnezeu și sa depui eforturi sa nu mai practici. Chiar dacă vor mai fi recidive, roaga-te lui Dumnezeu a îți dea puterea sa reușești.