| OctavianDanielMaria a întrebat:

Iisus a pacatuit in vreun fel?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La cei care vindeau porumbei le-a cerut sa isi ia catrafusele si sa iasa( a zis celor ce vindeu porumbei-ridicat acestea de aici si nu faceti din casa Tatalui Meu o casa de negustorie-Ioan 2 -16.Pentru cei care eru cu boi si oi era suficient sa atiga cu biciul animalele care sa o ia la fuga, ca stapanii lor sa o ia rapid dupa ele.
Era dreptul lui sa faca ordine in casa Tatalui Sau.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns:

Da, pentru ca a făcut blasfemie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
https://www.biblegateway.com/......?/passage/
Te lepezi de Satana Isus?
Ma lepad la 30 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Rihanna20B a răspuns:

Doar când a pătimit ca să se împlinească voia Domnului.

Răspuns utilizator avertizat
| bettybetty a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iar începi? Atâta zici de biciul ăla. Dacă nu pricepi, nu comenta. Nu a păcătuit Isus cu biciul, nici măcar nu ai suport ca să dovedește că este păcat.
A făcut ce a făcut cu un scop... dar degeaba. Când nu ai cu cine vorbi