| AvalohAlyn a întrebat:

Ii esti recunoscator lui Dumnezeu? Ai vreun lucru sau motiv pentru care ii multumesti?
Incep eu, pentru marea jertfa de pe cruce, pentru iubirea Lui nemarginita si pentru faptul ca sunt in viata(mai ales dupa atatea cumpane traite).Si pentru faptul ca am o familie minunata.Voi?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Da,in primul rand II sunt recunoscatoare lui Dumnezeu pentru tot ceea ce am, pentru ca El este Stapanul binecuvantat de la care am toate lucrurile, familia minunata si cea mai mare comoara, pe Domnul Isus!

24 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu facem cat trebuie daca toata viata doar I-am multumi!

| EmanuelaZ a răspuns:

Ii multumesc pentru tot ceea ce am!

| LoveToHate a răspuns:

De ce Dumnezeu avea nevoie de jertfa? Nu putea sa ne ierte pur si simplu?

| EmaS a răspuns (pentru LoveToHate):

Nu,pentru ca plata pacatului este moartea.

| Lykan a răspuns:

Ii multumesc ca a fost rabdator si nu a adus apocalipsa asupra noastra atunci cand lau rastignit

| Zenicide a răspuns (pentru EmaS):

"Nu,pentru ca plata pacatului este moartea."
- Cine a murit?

| EmaS a răspuns (pentru Zenicide):

Omul prin neascultare de Dumnezeu a pacatuit si plata pacatului este moartea. Dumnezeu este sfant si drept.El in sfintenia Lui trebuie sa pedepseasca pacatul.Plata pacatului este moartea.Sangele reprezinta viata.Inainte,in dragostea Lui accepta sangele animalelor ca substitut in locul pacatosului. Apoi, vazand ca omul pacatuia din ce in ce mai mult, a trimis pe Fiul Sau ca sa plateasca pretul pentru pacatele noastre.El a facut totul pentru noi, noi alegem.

| Zenicide a răspuns (pentru EmaS):

Cine a platit cu moartea pentru pacatele noastre? Cine este mort din cauza noastra?

| adinaiuliana a răspuns:

Ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu pentru ca toata familia mea este sanatoasa si pentru ca ma ajuta cand am nevoie.

| dracu14 a răspuns:

Cine-i dumnezeu asta?

| slowyhns a răspuns:

Asta chiar e o intrebare menita pentru TPU?

On topic: nu cred in ce nu vad, si mai ales in o zeitate care sta sus si se uita cum oamenii bogati o duc bine iar cei saraci nu stiu cum sa isi mai scurteze viata.
funda?

| M25M a răspuns:

Ii sunt recunoscator ca m-a facut ateu.

| akbaa a răspuns:

Astea sunt simple povesti din evul mediu pentru a stapani prostimea. Daca deschizi putin ochii o sa vezi cat rau a facut si inca mai face religia/credinta in. orice. Daca te uiti bine, mai toti popii din tara asta si nu numai, alearga pur si simplu dupa profit, niste golani.Pe scurt,de ce ar fi dumnezeul tau/vostru mai bun si mai real decat allah? De ce nu mai sun valabili zeii din Olimp, doar au fost, chipurile, inaintea lui Isus si al preamaritului zeu? Daca ai aduna toti zeii in care cred majoritatea oamenilor/prostimii de pe acest pamant, ai incropi un mic orasel.

| AlexeHellsing a răspuns:

Pentru Tot, ca să fiu direct.

| GRs a răspuns:

De ce mi-ar da mie ceva daca nu le da la saraci?

| EmaS a răspuns (pentru Zenicide):

Domnul Isus a murit dar a treia zi a inviat si acum sta la dreapta lui Dumnezeu.

| savvy12 a răspuns:

Eu ii multumesc ca exista pur si simplu...

| RAY a răspuns:

Da i multumesc ca ma tine in supans cand i citesc biblia e asa de groaza vt ca numai ma uit la filme de groaza

| SairiaBlock a răspuns:

Bineînţeles că îi sunt recunoscătoare lui Dumnezeu! În primul rând pentru faptul că sunt creaţia Sa şi în al doilea rând pentru părinţii pe care îi am şi pentru fratele pe care îl am. Pe lîngă toate acestea, Dumnezeu mi-a mai dăruit şi frumuseţe şi inteligenţă (aş fi ipocrită să zic că nu mă simt bine în piele mea).
Mi-a dăruit un talent desăvârşit şi anume cel de a dansa, fapt pentru care îi mulţumesc nespus de mult.
De atâtea ori a fost lângă mine şi m-a protejat, încât nu Îi pot mulţumi îndeajuns.

| SairiaBlock a răspuns (pentru dracu14):

Puţin respect dacă ai avea, te rog! Cum poţi scrie cu literă mică DUMNEZEU?!
Şi apoi vă întrebaţi de ce atâtea necazuri pe noi, uite de asta! Nu mai ştim să avem respect faţă de cel care ne-a creat cu atâta dragoste! Văd ca la anumiţi oameni credinţa se duce de râpă, ceea ce e un lucru extrem de rău. O sa vă pară rău mai târziu!

| dracu14 a răspuns (pentru SairiaBlock):

Mda sigur, daca dumnezeu chiar exista si vrea respect trebuie sa se arate si sa si-l castige, nu am respect pentru cine nu merita.

| minahrs a răspuns:

Da adevarul este ca trebiue sa Ii multumim, dar mai intai trebuie sa Ii aratam recunostiinta noastra prin fapte bune si credinta.

| danay72 a răspuns:

Pentru tot ce sunt azi.Ii sunt recunoscatoare pentru ca datorita faptului ca l-am cunoscut prin Biblie, am un scop in viata, stiu de ce permite momentan suferinta, cum va interveni in favoarea noastra si cel mai important e ca am privilegiu sa-i port numele si sa ma identific cu poporul sau.Toate acestea sunt doar o picatura, din multele binecuvantari pe care le primesc cei care asculta de el si in fiecare zi trebuie sa-i multumim si sa aratam acest lucru prin fapte.

| Gregory a răspuns:

Salut. La mulți ani! Îi sunt recunoscător Bunului nostru Dumnezeu pentru tot și pentru toate (atât bune, cât și rele)! Slavă Lui în veci!