| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie un site de matrimoniale crestine va rog?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Matrimoniale creştine? Există şi aşa cevahee hee?
Eu zic că cel mai bine şi cel mai sigur este să pui genunchiul jos şi să ceri partener din Mâna Domnului, El ştie ce să îţi dea!
Dar asta numai în cazul în care vrei o relaţie de o viaţă, deoarece Dumnezeu nu este adeptul aventurilor sau a relaţiilor de un timp.

| Archdaemon a răspuns (pentru Esperança):

De unde stii tu ce adept este Dumnezeu...l-ai cunoscut?

| Esperança a răspuns (pentru Archdaemon):

Normal că l-am cunoscut! El locuieşte în inima mea.
Datorită Lui sunt ceea ce sunt şi datorită Lui sunt cu cine sunt!

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

De unde stii ca locuieste in inima ta, pagano? Muta sa fie gura paganilor, care nu se inchina cinstitei icoanei tale, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, celei zugravite de Sfantul Apostol si Evanghelist Luca, ceea ce se cheama Povatuitoare.

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptele dovedesc contrariu!
Romani 1: 25 căci au schimbat în minciună adevărul lui Dumnezeu şi au slujit şi s-au închinat făpturii în locul Făcătorului, care este binecuvântat în veci! Amin.

Pentru a te putea înforma mai bine despre ortodoxism şi catolicism citeşte Noul Testament şi istoria şi vei observa că înainte ca Isus să fie răstignit, soborul împreună cu fariseii, făţarnicii, mai marii preoţi s-au adunat şi se sfătuiau cum să-l omoare pe Isus pentru că din pizmă l-au dat în mâinile lui Pilat, deoarece a stricat învăţăturile pe care ei le dădeau oamenilor.
După răstignirea Lui Isus, apostolii s-au separat de această conducere falsă, iar ei adică fariseii, făţarnicii şi cei ce s-au sfătuit pentru a-L răstigni pe Isus au devenit o singură religie, apoi certandu-se pe diferite teme s-au despărţit şi au luat numele de ortodoxism şi catolicism, apostolii însă, continuând să predice şi să înveţe oamenii după învăţăturile primite de la Hristos.
Ajungând în România şi în alte ţări, ortodoxismul şi catolicismul au propovăduit pe Hristos după regurile păgânismului şi au împrumutat tradiţii, obiceiuri cărora le-au pus alt nume ca să poată atrage în masă pe toţi aceşti oameni păgâni, despărţiţi de Dumnezeu la care trebuia să ajungă Evanghelia, după care în final mai înspre anii noştri recenţi, au apărut apostolii care au purtat numele bisericii apostolice protestante şi neoprotestante deoarece au protestat împotriva propovăduirii nebuniei preoţilor şi de aici toate aceste desprinderi.
Că vrei să crezi sau nu adevărul bine, nu vrei...este alegerea fiecăruia!

http://isus-revine.blogspot.ro/2011/03/obiceiuri-si-ritualuri-pagane.html

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Daca esti o crestina cu adevarat, te astept cu drag pe adrian_savin2006@yahoo.com.Faptul ca ai afirmat cu tarie ca Isus e in inima ta, mi s-a parut si am simtit ca ai fi o fanatica in credinta ta si modul de slujire.
Mi-a placut raspunsul tau.

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Judeci oamenii cam repede, tragi concluzii pripite...nu e bine!
Tot ceea ce ai de vorbit, vorbim aici, există şi secţiunea mesaje private.

12 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Intercerwinking

| Wøodenpints a răspuns:

Vrei să tragi o măicuţă de ţâţe?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde atata imaginatie? ..fratele meu