| EmaS a întrebat:

In aceste zile se vorbeste mai mult ca oricand de a doua venire a Domnului Isus, de sfarsitul lumii. Multi trateaza acest subiect cu indiferenta si nepasare, dar eu stiu ca acest eveniment este iminent. Tit2:13,, Aşteptând fericita noastră nădejde şi arătarea slavei marelui nostru Dumnezeu şi Mântuitor Isus Hristos,, Noi, cei rascumparati de Domnul care avem aceasta nadejde si traim cu scopul de a ajunge acasa, acolo unde S-a dus Domnul Isus ca sa ne pregateasca un loc, unde vom umbla pe strazi de aur si durere nu va mai fi. Care este nadejdea ta?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Dumnezeu este mai important ca orice.

48 răspunsuri:
| EmaS explică (pentru William):

Dar,de ce, te intereseaza?

| William a răspuns (pentru EmaS):

Eram si eu curios ( nu sunt singurul), nu trebuie sa te enervezi.

| EmaS explică (pentru EmaS):

Dar nu m-am enervat.

| Hombre a răspuns:

E adevarat ca vine Isus la fel cat e de adevarat ca in poza de la avatar esti tu.De 2 000 de ani va tot mintiti ca va vine mesia. Strazile alea de aur sa vi le bagati in fund, prefer strada mea ci iarba prin santuri si ronturi de flori pe langa garduri.

| Dandanache a răspuns:

"mai mult ca oricand"? Nu. Se vede ca nu esti documentata.

| Inferno a răspuns:

Nu mai am nici-o nadejde. A disparut.sad sad
sad

| mgtow a răspuns (pentru William):

Angelina Jolie e in poza. Dar in spatele ei nu stim cine e.

| anonim4565 a răspuns (pentru Inferno):

Cum adica? parca erai crestin.

| William a răspuns (pentru mgtow):

Cum ti-ai dat seama?

| mgtow a răspuns (pentru William):

Parca nu o stii de o viata intreaga, nu e greu sa te prinzi ce actrita e asta dai click pe poza si o vezi mai mare.

| EmaS explică (pentru Hombre):

Nici nu am pretins ca sunt eu la avatar. Cat despre Domnul Isus, sa stii ca va veni, nu mai este mult.

| EmaS explică (pentru Inferno):

Isus este nadejdea, speranta adevarata.

| Vladuthz a răspuns (pentru EmaS):

Esti foarte hipnotizata, esti intr-o stare foarte profunda de ignoranta. Nu este bine asa, de asta nu sunt de acord cu religia, si sper ca intr-o buna zi ma vei intelege, la un moment dat religia ii aduce pe oameni intr-un hal de ignoranta iesit din comun, si ii face sa-si limiteze capacitatile mentale foarte mult, posibil intr-un stadiu de ireversibilitate.

| EmaS explică:

Sau poate ca intr-o zi te vei convinge ca eu am avut dreptate, sau poate ca atunci cand vei realiza acest lucru va fi prea tarziu.

| RazvanStan99 a răspuns:

Dumnezeu este cel mai important.E tatal tuturor.

| eandopuncttk a răspuns:

"In aceste zile se vorbeste mai mult ca oricand de a doua venire a Domnului Isus, de sfarsitul lumii." cred ca ai gresit exprimarea draga "prietena". eu am impresia ca TU si cu ai tai POKEMONI vorbiti mai mult ca oricand!

| EmaS explică (pentru eandopuncttk):

Inseamna ca tu esti absent la tot ceea ce se vorbeste in mass-media.Ce vrei sa spui ca numai eu vorbesc despre semnele sfarsitului? Trebuie sa fii orb ca sa nu vezi ca ne apropiem cu pasi repezi spre el.

| hellchild a răspuns:

Frate lasa asta pe mana masonilor... hihihihihihihih!