| EmaS a întrebat:

Binecuvantat sa fie Dumnezeu, Tatal Domnului nostru Isus Hristos, care, dupa indurarea Sa cea mare, ne-a nascut din nou prin invierea lui Isus Hristos din morti, la o nadejde vie.
Nadejdea mea este ca, dupa ce voi trece din aceasta viata, cand voi deschide ochii Il voi vedea pe Domnul Isus. Care este nadejdea ta?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Nadejdea mea este Domnul si Mantuitorul cel atotputernic care mi-a dat salvarea, eliberarea din orice situatie grea, linistea si fericirea vesnica! O zi binecuvantata!

31 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Imi las barba, mai slabesc aprox. vreo 70 de kg(am numai 75), ma mut in jacuzzi la Hombre si, prin unele promisiuni de viata vesnica, te aduc acolo cu ochii inchisi si, cind ii deschizi sar in sus zicind cu voce dogita de malnutritie;-Sint Iisus femeie.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nadejdea mea este la fel ca si a ta. Dar vreau inca un lucru...ca si aproapele nostru sa isi deschida ochii si sa lase ratiunea(adica sa nu mai exagereze). Paste fericitbig grin

nony
| nony a răspuns:

Dupa ce vei inchide ochii, nu-i mai deschizi a doua oara.
Nadejdea mea este sa nu fiu mancat de rame ( prea repede )

| Kramerwalt a răspuns:

Desi multi sunt rai, Dumnezeu nu si-a intors fata Lui de la noi pentru ca exista si multi oameni buni, rari dar care incearca sa traiasca dupa cuvantul lui Dumnezeu si incearca sa-i faca voia in fiecare zi chiar daca nu reusesc si nu le iese perfect, pentru oamenii ca ei Dumnezeu l-a jerfit pe fiul Lui! Doamna Ema, care a pus intrebarea este unul din exemplele pozitive, Pentru un om ca ea Isus nu regreta ca a patimit!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nobody cares.

| pepy63 a răspuns:

Nadejdea toti o avem, depinde daca vom fi vrednici, asta numai Bunul Dumnezeu va stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nadejdea ta este prea mare. Singura nadejde a omului ar trebui sa fie ca acesta va invia intr-adevar. Ce vrei tu este foarte mult. Ai asemenea sanse daca tu chiar ai credinta, informatie, si bunatate in suflet.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Ca ma va manca viermii si vor face indigestie, ce najdestie sa am mam nascut, traiesc si apoi mor voi crestinii nu faceti la fel? nimeni nu s-a intors de acolo asa ca de ce sa am iluzii? in lume sunt 6500 de religii de ce doar una te duce in asa zisul rai?

| unbaiatanonim a răspuns:

Odata ce inchizi ochii (mori) nu ii vei mai deschide niciodata. Nu mai existi, nu mai ai timp sa iti pui intrebari de genu: Unde e dumnezeu? Nu exista?

Oricum, partea buna este ca nu o sa te plictisesti, deoarece fiind moarta nu sesizezi acest lucru. Nu astepti in intuneric renasterea.

| EmaS explică (pentru unbaiatanonim):

Partea buna este ca eu o sa Il vad pe Isus si o sa imi petrec vesnicia impreuna cu El.Partea rea este ca tu o sa realizezi ca eu aveam dreptate dar va fi prea tarziu!

| unbaiatanonim a răspuns (pentru EmaS):

Da, o sa iti petreci vesnicia ca sot si sotie impreuna cu el laughing.

| EmaS explică (pentru unbaiatanonim):

Nt, nt.In cer vom fi ca ingerii, nu vom mai fi sot si sotie.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru EmaS):

Ce spui? O sa fii iubita lui Iisus si o sa traiesti vesnic cu el?

| EmaS explică (pentru unbaiatanonim):

Toti cei care facem voia Lui suntem preaiubiti de El. Dar nu uita ca in ceruri este sfintenie, pace si bucurie in Duhul Sfant.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru EmaS):

Nu cred ca ti-ai dat seama la ce ma refeream. Te-a prostit religia cumva?

| EmaS explică (pentru unbaiatanonim):

Cred ca pe tine te-a prostit necredinta! Eu nu imi permit sa fac glume de genul...

| MidnightLady a răspuns (pentru EmaS):

Orice minune tine trei zile. Te-ai cumintit dupa ce ti-au dedicat postarea de pe blog (si nu te-au lasat sa comentezi - hi-hi) si acum iar ai inceput. Vezi ca te baga la subsol, Ema, si-i pacat, am auzit ca n-au icoane pe-acol'.

| EmaS explică (pentru MidnightLady):

Eu nu pierd nimic. Am si alte optiuni. Sau se fac cumva discriminari confesionale?

| MidnightLady a răspuns (pentru EmaS):

A, deci recunosti ca ai cam merita o suspendare? laughing
Vezi, aici discriminari, la suprafata. Tre' sa am o discutie cu fetele astea doua, asa nu mai merge...no talking

| EmaS explică (pentru MidnightLady):

Poi te-ai cam saturat de mine? Bine, iarasi m-am suparat pe tine! Si acum nu mai imi trece asa de usor, sa stii.

| MidnightLady a răspuns (pentru EmaS):

Ema, vezi ca inca trre' sa fii mai buna, nu s-au gatat sarbatorile. Parca mai e una vineri. Sau in grupul vostru n-o recunoasteti?

| EmaS explică (pentru MidnightLady):

Dar ia spune-mi tu, numai eu trebuie sa fiu buna? Tu, nu? Trebuie sa fim buni totdeauna, nu numai de sarbatori.
:-P

| MidnightLady a răspuns (pentru EmaS):

Io-s buna, intreaba-i pe fostii mei colegi de viata.
No lasa, chiar daca te baga la carcera, nu-i nimic, am auzit c-o mutat Hombre jacuzzi la subsol, ca face mai multi bulbuci.
Pup si de la mine. kiss

L. E.: de ce ai editat si ai sters pupul? Nu vrei sa ma mai pupi? sad

| EmaS explică (pentru MidnightLady):

Stii ce, hai ca iti cedez eu locul in jacuzzi, daca nu ma parasti la fete, bine? Batem palma?don't tell anyone

| MidnightLady a răspuns (pentru EmaS):

Io as vrea, da' nu ma vrea Hombre, stim cu totii, de la mic la mare, ca tu esti febletea lui.
Si gata, amu m-am suparat eu, in loc sa ma pupi imi scoti limba...
Vezi ca mie, cand eram mica, imi zicea mama ca daca mai scot limba, mi-o taie popa. Grija mare la urmatoarea slujba!

| EmaS explică (pentru MidnightLady):

kiss kiss kiss
O sa imi tin gura bine inchisa! Mai esti suparata? Te pup!

| catalynx a răspuns:

Sincer noi nici nu meritam sa fim iertati, nu meritam ca Isus sa se jerfeasca pentru pacatele noastre deoarece lumea nu s-a schimbat, ba din potriva sa inrait mai rau.

| EmaS explică (pentru catalynx):

Da, dar mantuirea este personala. Tu ai primit iertarea Domnului in viata ta?

| catalynx a răspuns (pentru EmaS):

Da desigur desi consider ca nu meritam

| EmaS explică (pentru catalynx):

Acesta este harul-darul nemeritat! http://www.youtube.com/watch?v=KP8aTc5tI_c

| marydvo a răspuns:

Nadejdea mea e ca abia astept sa se termnine toata parada asta de viata pe pamant, oriunde merg vad numai dezorientati numai de capu lor. O pierdere de timp pentru dumnezeu.