| syjey a întrebat:

In ce limba vorbea D-zeu cu Adam si Eva?

16 răspunsuri:
| pitbull93 a răspuns:

Pe tiganeste

| sorynake a răspuns:

In latina

| FărăCapsLock a răspuns:

Presupunând prin absurd că există Dumnezeu și că le „vorbea" lui Adam și Evei, acesta nu le „vorbea", efectiv, ci le impregna ideea direct în cap, trecând peste partea cu vorbitul. Nu știu, zic și eu. laughing

| WoaDmulL a răspuns:

Kamasutra laughing

| AdrianaTheBest a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca vorbea prin telepatie cum ar fi el doar le zicea prin minte dar nu sunt sigura zic si eu asa ca idee.;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da aia cum au invat sa intelega ce spunea dumnezeu? se vede clar adam cu eva au inteles sa mancati marul ca puteti face sex si ei infierbantati au mancat marul si au facut prima dragoste si animalele se minunau de dragoastea lor, a fost ziua sexului toti o faceau in acelasi timp

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Japoneza. no talking

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Limbajul semnelor no talking

| darrio2007 a răspuns:

Dumnezeeasca.

| OCTAVY a răspuns:

Ei bine,ei nu vorbeau, ci isi transmiteau gandurile direct, asa cum fac ingerii.Insa,daca citim Facerea, capitolul 2, versetul 14("Numele râului al treilea este Tigru. Acesta curge prin fata Asiriei; iar râul al patrulea este Eufratul."),am putea spune ca vorbeau sumeriana,aramaica,sau ebraica. Oricum, din cate stiu eu, Sfintii Parinti afirma prima teorie relatata mai sus.
Sper ca ti-am raspuns la intrebare.
La multi ani!

| cristi202 a răspuns:

Limbajul inimii. Doi tineri indragostiti nu au nevoie de cuvinte pentru a exprima ce au de zis unul altuia. Probabil ca la Dumnezeu si Adam cu Eva era la fel.

| DorelSudoru a răspuns:

Engleza,era universala

| EmaS a răspuns:

Sunt limbi ceresti si ingeresti.

Răspuns utilizator avertizat
| S3D4n a răspuns:

E o limba care se vorbea in cer dar aceasta limba a disparut cand s-a construit Turnul Babel si au fost limbile amestecate. Si astazi se mai forbeste acea limba, dar in cer.