| OctavianDanielMaria a întrebat:

In ce limba vorbea Dumnezu cu Adam?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Limba folosita in TOT universul, doar pe pamant a fost nevoie de diversificarea limbilor.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu avem inca acces la ea, mai asteapta putin.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Probabil Dumnezeu a vrut asa, nu stiu practic dar sun multe care s-au uitat, de exemplu limba romana vorbita de exemplu acum 150 de ani nu seamna deloc cu ce vorbim astazi. Eu am carti din acea perioada si sunt cuvinte pe care nu le inteleg si nici nu am gasit explicatia lor (bine, nici nu m-am zbatut prea tare).

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu stiu, singurul lucru pe care il stiu este ca Ham era negru (unul din fii lui Noe).

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu stiu, intreaba-L pe Dumnezeu.

| LPCTSTR a răspuns:

Prin "0" și "1", mai exact în limbaj binar.

| DeyCj a răspuns:

În limba sfântă laughing). Nimeni nu știe cum comunica persoana Dumnezeu cu Adam.

| xerxes1 a răspuns:

Precum indienii din America :semnale de fum.
Asa a interactionat si Moise cu Dumnezeu prima oara, a gasit un foc care ardea.
Este interesant de stiut in ce limba vorbea Moise cu Dumnezeu.
Moise era balbait si vorbea doar egipteana.

| unvecin a răspuns:

În limbi îngerești sau omenești. Nu scrie în care. happy

Dar există:

„Chiar dacă aș vorbi în limbi omenești și îngerești, și n-aș avea dragoste, sunt o aramă sunătoare sau un chimval zăngănitor." (1 Corinteni 13:1)