| Anghel_Ciprian_1989 a întrebat:

Inainte sa te duci la spovedanie ai voie sa mananci?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| 3xfemeie a răspuns:

Daca nu ai lacat pe frigider, da. happy
Glumesc. Din cate stiu eu pregatirea pentru spovedanie se refera la altceva, nicidecum la mancare.

Daca te ajuta cu ceva, cred ca gasesti si pe net un ghid al spovedaniei.
Si da, ai voie sa mananci. Dar numai hrana sanatoasa, fara fast food! happy

| Maomau a răspuns:

Nu cred ca pe ofiterul de informatii de la SRI (adica locul in care ti-se pun la dosar toate spovedaniile) il intereseaza faptul ca atunci cand ai scos acele informatii despre tine erai satula sau erai flamanda!
Sau tu nu stii ca preotii primesc salar de la Stat?
Sau nu stii ce interes are sa-i plateasca Statul daca ei l-ar sluji numai pe Dumnezeu?
Majoritatea preotilor (ca sa nu zic toti) lucreaza mana in mana cu securitatea ca sa iti faca dosarul personal care te va urmarii toata viata!
Eu in locul tau m-as spovedi unui copac batran, decat unui sarlatan care te vinde la SRI!

| Jardelin a răspuns:

Da, dar din respect pentru duhovnic este bine sa nu maninci unele chestii puternic odorizante, iar inainte de a merge sa te speli pe dinti.

| Ramona000 a răspuns:

Da ai voie eu asa stiu

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Nu spovedania e hrana de atunci

| RisenLight a răspuns:

Inainte de spovedanie poti manca daca nu te impartasesti in aceeasi zi, insa daca te impartasesti dupa spovedanie in aceeasi zi nu ai voie.

| AlexCiobi a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat

Răspuns utilizator avertizat
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De obicei nu, dar daca te duci la ora 19.00 e cam greu sa te duci fara sa mananci.