| pzh2000 a întrebat:

Calugarii au voie sa faca Sfanta Spovedanie? sau doar preotii?

9 răspunsuri:
| Shinto a răspuns:

Preotii sunt, intr-adevar, cei care spovedesc, dar, in manastiri, preotii sunt SI calugari, in acelasi timp. Si, din nou, sunt calugari care nu sunt si preoti. Acestia nu pot spovedi.

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Doar preotii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar preotii, de parca ei ar putea sa se roage pentru toti enoriasii... sa fim seriosi, or fi ei mesagerii domnului? Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba, cind au voie fetele bisericesti sa te descoasa, sa te puna sa-ti marturisesti secretele? Inainte, sau dupa ce golsec cutia milei sa-si umple de belsug, vietile lor nevolnice?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai Arca lui Noe, păi politia de unde mai i-a si ei o informatie frate, tu marturisesti ca ai comis-o si politia zice ca te-a descoperit prin metode specifice. Atentie enoriasii cu spoveditu', daca vomitati tot, Jilava vă asteapta. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

D-aia traiesc popii bine, ca maninca salariul bisericesc, golesc cutia milei, storc de la nunti, botezuri, inmormintari si din vizitele prin blocuri la fiecare sarbatoare, da' nu se satura bagabontii si-si mai umfla buzunarele si din turnatorii. Ptii drace, ce tagma de calici hrapareti laughing

| Gmcc a răspuns:

NU! Preotul este singurul care are voie sa faca Sfanta Spovedanie!

| m97 a răspuns:

Doar preotii.

| Diianaa a răspuns:

Doar preotii.