| Foxie2 a întrebat:

Intrebare pentru atei: Cand aflati ca o persoana e crestina o etichetati ca fiind "irationala" sau "proasta" din start?

12 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Nu, insa imi da de gandit.

| C0nstantin a răspuns:

Atata timp cat persoana aceea isi pastreaza convingerile pentru sine nu am nici o treaba. In momentul in care incepe sa imi vorbeasca in stanga dreapta de religia atunci pot sa o cataloghez drept irationala. Religia o faci acasa in particular sau in biserica nu pe unde apuci.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, doar periculoasa si ipocrita.

| andreiush25 a răspuns:

Nu daca nu o cunosc sigur ca nu...am prieteni crestini si nu imi pasa...
Dar mai sunt si unii rupti din peisaj care...no comment ^_^

| RAY a răspuns:

Logic ca nu, dar sasi tina religia pentru el

| Thunderstruck a răspuns:

Nu.

| M25M a răspuns:

Nu, nu imi plac etichetarile si nu imi fac preconceptii despre oameni indiferent de convingerile religioase. In schimb daca ceea ce scot pe gura sunt ineptii atunci pot spune, cu temei, ca sunt irationale.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu.

| casablanca40 a răspuns:

Nu, cei mai buni prieteni ai mei sunt crestini. Etichetez doar cand vreun crestin incearca sa-mi impuna religia lui.

Răspuns utilizator avertizat
| kamykaze88 a răspuns:

Sincer nu... dar incerc sa ii explic conditia de sclav in care este

| Azµre a răspuns:

În niciun fel, e credința acelei persoane fiecare e liber să aleagă în ceea ce vrea să creadă!