| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea asta a mai fost pusa, dar nu in acest mod, ea fiind interpretabila.
Deci, daca sunteti amenintati cu o arma, ce ati alege intre Biblie si un pistol? In ce aveti mai mare incredere?

15 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Raspunsul este acelasi.
Ambele: daca raman fara gloante termin treaba cu Biblia ca e al naibii de groasa big grin

| Qinz a răspuns:

Biblia doar te ajuta sa-l cunosti pe Dumnezeu, nu sa faci incantatii pentru autoaparare.
Pistolul te ajuta sa-i arati cuiva cam cata viata i-a ramas pana ajunge glontu de la tub pana la el.

| DuckMeJesus a răspuns:

Am tot auzit de persoane care au murit cu biblia-n mana...d'aia e calendarul plin zile cu nume de sfinti, zile in care ne cherchelim serios.

Am auzit si de persoane care au murit cu pistolul in mana, dar aia au murit de un alt pistol.

| byeddy a răspuns:

Biblia cu ce te ajuta in situatia asta? normal ca un pistol as alege

| byeddy a răspuns:

Te rogi cu biblia in mana sa te ocoleasca glontul?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pistol cu apa sfintita.

| Urzi23 a răspuns:

Pai de ce musai Biblia si nu o carte de telefon, poti alege si DEX-ul ca este mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pistol cu apa sfintita.

| 4b a răspuns:

Eu nu ucid, asa ca pistolu' sa fie sanatos...nici Biblia, cartea in sine, nu ma poate salva la un adica...dar credinta mea in El, nu trece nevazutawinking
Sanatate

| alexandra2859 a răspuns:

Pistolul normal!
cu ce ma ajuta biblia, poate sa o citesc si sa adorm inainte sa morhappy

| WR104 a răspuns:

Deci intrebarea asta e pur si simplu prosteasca de la bun inceput oricum ar fi.
Cred ca orice om crestin sau nu ar alege arma pentru ca acest lucru nu are legatura cu credinta sau cu religia.
Si daca ai pistol si nu ai habar sa-l folosesti tot degeaba il ai sau faptul ca ai un pistol nu iti garanteaza ca cel care te ameninta nu o sa te impuste ba dimpotriva o sa te considere o amenintare si mai mare si singura consolare ar fi ca eventul ai putea si tu sa-l ranesti.

| Thunderstruck a răspuns (pentru WR104):

Deci recunosti ca n-ai incredere in Dumnezeu? Stiu si eu ca exista o posibilitate sa te omoare el primul, dar sa zicem ca in cazul asta daca ai avea o arma cu siguranta l-ai putea omori.

| OOOLEOOO a răspuns:

Repet.
Ambele au ucis destul, nu as-i alege niciuna.

| WR104 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Daca ai dusmani care te vor mort cu siguranta ca iti vei achizitiona si tu o arma sau o vesta antiglont indiferent ca esti crestin sau ateu.
Exista si politisti crestini nu doar atei si cu totii au arme si veste in schimb nu cred ca au vr-o carte sa ii apere de infractori.
Oricum din cate stiu nu scrie nicaieri ca daca esti crestin nu ai voie sa porti arma asupra ta, o poti avea toata viata si sa nu o folosesti niciodata.

| RisenLight a răspuns:

Urmarindu-ti activitatea esti un om ce promoveaza ateismul cu disperare.
Este viata ta... tu alegi.Nu te condamn pentru convingerile tale dar ele nu pot fi trecute cu vederea.
Revenind la intrebarea ta : Biblia... sa iti spun si de ce? Sa intru un pic in fatada asta de joc al tau. Daca esti amenintat cu o arma ai sanse de 50% sa supravietuiesti cu o arma fiindca nu sti daca agresorul e mai rapid ca tine. Daca pierzi ramai si fara arma si fara viata si fara suflet. Daca ai Biblia ramai cu sufletul.

Vrei ceva mai mult decat cel mai pretios lucru?