| anonim_4396 a întrebat:

Isus a facut vreodata dragoste?

8 răspunsuri:
| CredintaInDumnezeu a răspuns:

Nu. El a fost ispitit de Satana dar cu ajutorul lui Dumnezeu, Domnul Isus a fost Sfant.Este scris
Privirea trufaşă a omului se va smeri şi se va pleca semeţia bărbaţilor, căci numai Dumnezeu va fi înălţat în ziua aceea.

| Hash001 a răspuns:

Citeste "biblia" si vei "afla".

| Danielcristian a răspuns:

Nu 100%

| danorp a răspuns:

Nu n-a facut.

| Geo17 a răspuns:

Nu normal ca NU! Dumnezeu a lasat sexul ca oamenii sa faca copii, si sa se inmulteasca, asa ai aparut si tu pe lume.
winking

| UnderLife a răspuns:

Scopul lui Isus nu a fost sa-si faca o familie sau sa se incurce cu femeile, a fost sa ne mantuiasca sa ne stearga pacatul stramosesc si sa omoare moartea(adica a fost rastingnit, a murit si apoi a inviat)''cu moartea pe moarte calcand'' daca citesti din biblie vei afla mai multe

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lolosaurus):

Era gay?