| Vernusio a întrebat:

L-ati visat vreodata pe Dumnezeu? Ce va spunea?

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu l-am visat niciodata si cred ca nici daca exista nu l-as fi visat.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Zicea sa ma feresc de religiosi in special de crestini si de extremisti islamici.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Salut. Personal nu L-am visat, dar sunt care Îl visează, de obicei Dumnezeu îndeamnă la pocăință dar e și problema că nu toate visele sunt de la Dumnezeu ci pot fi de diavol în general diavolul ce se preface că e Dumnezeu încearcă să ducă oamenii în ispită spunându-le că e perfect așa cum sunt (pentru asta uneori îi face pe oameni să se viseze în rai) Deci ai grijă să deosebești visele de la Dumnezeu de cele de la diavol.

| RandomStudent a răspuns:

Nu l-am visat

| T0T a răspuns:

Nu l-am visat pe acest Dumnezeu.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu am atins un prag spiritual atat de mare incat sa Il visez si nici nu cred ca voi atinge in aceasta viata.

| RAY a răspuns:

Ca e ateu si el ca mine

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Probabil Dumnezeul tau este Sir Alex

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Unul dintre ei ar fi.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ar trebui sa aiba statuie prin toate tarile in care Utd a avut deplasari,, o legenda a fost acolo,, un Dumnezeu al fotbalului, e incredibil asa ceva.
W0nger e satana in cazul nostru si The King Henry e unicul, specialul...

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Să știi că ar trebui.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Englezii au bagat in muzeu guma pe care o mesteca el,, de-a dreptul scarbos, mai bine bagau la muzeu hainele pe care le purta sau ceva mai realist, da' ei aleg o amarata de guma.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu...dar Dumnezeu nu se arata, daca esti credincios adevarat nu vei dori sa-L vezi ca sa crezi in existenta Lui.Nu am nevoie de o dovada, ci de pura credinta.Si daca L-as fi visat, cred ca mi-ar fi spus cate greseli am facut si ce pot sa mai corectez(o parere).

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Asta așa e, e puțin deplasat laughing Și plus o gumă în imaginea ei nu poate caracteriza o personalitate. Trebuia pus acolo ceva ce îl poate caracteriza. Dar poate îl caracterizează oarecum, el mestecă des gumă.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am reusit sa deviem iar subiectul )))))
E cel mai mare manager,, nu neg asta cat traiesc!

| vocea a răspuns:

Oameni buni nu confundati religia cu credita in Dumnezeu.

| Deaad a răspuns:

Niciodata.

| danay72 a răspuns:

Nu,pentru ca știu ca ne vorbește prin Biblie, nu vise.