| anonim_4396 a întrebat:

La intrebarea lui Cristi care intreaba daca masturbarea e rea eu ii raspund >astfel:
Mental a răspuns:
Acum probabil nu vei simti dar pe viitor vei avea ocazia sa intalnesti situatii in care vei dori sa fi barbat.Vei dori sa pui picioru in prag, vei dori sa fi acel tip de om durwinking.Cu cat te vei masturba mai mult cu atat vei scapa de hormoni si de substanta ce vitalizeaza trupul.Te molesesti ca dupa dus si este posibil sa ai stari de oboseala. Daca te chinui sa fi activ,pot aparea migrene,sangerari nazale, voma si daca nu te potolesti intr-un final pot aparea complicatii majore cum ar fi tumori {sangerari interne}, cancer, moartea.Este adevarat ca daca nu te masturbezi deloc,atunci vei deveni mult prea intuitiv,mult prea inteligent, se poate ajunge la psihoza si screloza{adica atacuri de panica}. Este bine sa faci odata la doua saptamani, doar daca simti nevoia si o simti cu adevarat.
Sanatos este sa ai erectii{ sa ti-se scoale des} pentru a avea o mentalitate buna. Daca te masturbezi de fiecare data cand ai erectie, iti poti provoca probleme mentale si pot aparea probleme de memorie.Asculta sfatul meu si rareste.Sanatos sa fi si sa cunosti femeia cand vei avea barbatia"

Ma poti contrazice?

Răspuns Câştigător
| Geass a răspuns:

Da, masturbarea e rea, este demonstrat ştinţiific că să te freci de covor aduce mai multe beneficii şi te stimulează şi mai mult, în plus masturbarea nu e acceptată de Iahve că e păcat să fii onanist dar cu covorul n-are nimic.

12 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

rolling on the floor Cauti sa ma calci pe coada, dar ma amuzi teribil

| Mădă0611 a răspuns:

rolling on the floor
Si fiind la religie, care e concluzia?
Suntem din lut sau animale cu instinct de reproducere, din moment ce daca te abtii ai probleme? rolling on the floor

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce stie o fata de 14 ani ca tine?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

Stiu raspunsul la intrebarea mea. big grin

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu iti inteleg raspunsul madalina.Am inteles esti de acord cu masturbarea. Punct

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

Ziceai ca de la deloc ai probleme, de la prea mult iar ai probleme. Daca ceva iti e interzis, e mai tentant, asa ca daca accepti ca nu esti din lut + tot basmul, nu mai e asa tentant acel lucru, nu te bantuie si hartuieste gandul, ai pace.
Punct! laughing

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

I-am dat un sfat sa nu mai faca des madalina.Ce-ai?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

Pai si eu am dat un sfat. Daca ceva nu iti e interzis, ai timp sa-l faci, poti sa lasi pe mai tarziu si tot asa, dar daca ai alte idei, te grabeste un post sau o sarbatoare. laughing

| LoveToHate a răspuns:

Hai,gata,mai usor cu masturbarea, sau vrei ca un copil nevinovat care a fost ispitit de insusi Satana si a indraznit sa guste din placerile trupesti sa petreaca o eternitate in iad?

| doctorandus a răspuns:

Chestia cu "masturbarea produce cancer si moartea" e ticneala.

| dracu14 a răspuns:

Auzi da cu tine chiar nu se poate discuta nimic tot timpul poponari, dumnezai, negrii si masturbare, alte ocupatii n-ai?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E foarte rea produce sau chiar duce la shizofrenie!