| Kalla a întrebat:

Ma simt inchisa in doua personalitati.Intr-o parte sunt atee,liberala, de partea homosexualitatii si a puterii de a face tot cea ce vrei.De alta partea sunt fanatica si conservatoare.Cred in Dumnezeu si in satana si il iubesc pe Dumnezeu si nu vreau sa-L dezamagesc dar tot restul (biserica) nu stiu ce sa cred.Sunt total confuza.Cand aud de religie imi vine sa ma arunc de pe o stanca si sa nu gasesc nimic dupa moarte pentru ca nu vreau.Nu mai stiu ce sa mai cred.Cred ca incep sa devin atee.As vrea sa devin atee ca sa vad cum m-as simti.Cand ma gandesc la mine ca atee ma simt libera, cand ma gandesc la mine ca religioasa simt amaraciune.Cred in Dumnezeu dar nu vreau nici o religie.Nu vreau biserici,organizatii si doctrine,vreau doar credinta.Ce ziceti, mi-ar prinde bine o pauza de la religie? Crestini: as putea sa ma intorc la Crestinism in caz ca nu m-as simti bine la atei?

82 răspunsuri:
| casablanca40 a răspuns:

Exista o ramura a crestinismului fara biserica. http://www.scribd.com/......UNIVERSALA

| Kalla explică (pentru casablanca40):

Nu! Fara secte Doamne fereste laughing

| casablanca40 a răspuns (pentru Kalla):

Intai si intai nu este o secta. doar ti-am spus ca aceea filozofie se potriveste cu convingerile tale, indiferent daca tu nu te vezi ca facand parte din ea. Daca vrei sa cunosti mai multe poti sa te documentezi si singura.

Răspuns utilizator avertizat
| bogdanelme a răspuns:

Fa ceea ce simti tu ca este mai bine pentru tine, parerea celorlalti nu conteaza happy