| GalinaBlanca a întrebat:

Buna TPU.In Legatura cu aceasta ramura de pe acest site " Religie". Parerea mea este urmatoarea : Ar trebuii sa se mai faca inca o ramura special pentru atei. Aici unde e religie, ar trebui sa fie postari exclusiv despre religie.Nu intrebari stupide de genu " cine l-a facut pe Dumnezeu, de ce Dumnezu face asta sau aia.Adica mai intr-o faza sa nu transformam locul asta intr-un loc unde il judecam pe Dumnezu. Voi ce parerea aveti? Vreau parerea persoanelor seriose, care mai vad ceva decat lux bani, mancare, bautura si alte lucruri trecatoare, fiind ca pe mine ma doare capu cand vad cate intrebari stupide de-abinelea sunt puse aici, sau raspunsuri asemenea. Cine stie poate se va face asa ceva in acest site.Deci cei care dati comentarii aiuria "Raportarea" e a voastrawinking Numai bine!

20 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Părerea mea e că ești proastă și poți să mă raportezi cât vrei că șie u pot să repostez, nu asta e problema.
Ești așa de inaptă încât nu poți să înțelegi că ateismul este engarea religiei deci are legătură DIRECTĂ cu religia, întrebările puse de atei sunt puse pe tema RELIGIEI și așteaptă răspunsuri de la CREDINCIOȘI nu de la atei.
Dacă nu te duce capul să înțelegi asta meriți o categorie specială: „proști".
Numai bine și ție, dar gândește înainte să zici tâmpenii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Cand vii cu injurii la adresa cuiva arati ca ai pierdut! Cei inteligenti vin cu argumente; cei fara minte injura si trec la violenta fizica! Poate ca o sa-mi zici ca tu nu ai injurat; insa simplul fapt ca faci pe cineva "prost" chiar fie ca cel in cauza merita sau nu spune totul despre tine!

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă cineva merită să fie numit prost, eu îl numesc fără probleme, nu sunt o persoană falsă care consideră pe cineva prost și nu i-o spune.
Fi sigru că dacă te-aș fi considerat prost te-aș fi făcut și pe tine.
Prost nu este o înjurătură, este un termen care reflectă nivelul intelectual al unor persoane și de ce le-aș ascunde tocmia eu adevărul?
Și totuși cred că ai ratat argumentele destul de logice contra categoriei „atei", sau te-a orbit un termen din tot textul și nu le-ai mai văzut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Si daca tu esti persoana care meriti sa fii numita de ceilalti asa cum reactionezi?

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine, am fost făcută în toate felurile pe internet, fiecare are dreptul să mă considere cum vrea el, eu nu suport când cineva mă consideră într-un anumit fel și mi-o ascunde, mi se pare penibil și n-aș ierta așa ceva.
Deci n-am ajuns la gradul de prostie să mă intereseze ce cred niște necunoscuți din spatele unor avatare despre mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Eu nu te-am facut nici intr-un fel si nici nu te voi face; nu am acest drept; judeacata nu este a mea; daca te-ai judeca singura nu te-ar mai judeca nimeni!

Răspuns utilizator avertizat
| soimos a răspuns:

Poi ce te faci ca si ateismul este o religie!
Sau nu ai auzit de fiul ministrei turismului pe nume Placinta care este membru al bisericii ateiste din Romania?

Răspuns utilizator avertizat
| PreaSfintitu a răspuns (pentru soimos):

Ateismul nu este o religie

| soimos a răspuns (pentru GalinaBlanca):

> Religia care predomina in tara noastra e cea ortodoxa. <
Asta are valoarea unui rahat!
In Romania Libertatea Credintei si a religiei este asigurata prin constitutie!
Noi nu il criticam pe Dumnezeu ci doar pe Potrivnicul care se da drept Dumnezeu si este slavit ca Dumnezeu astazi in biserici
vezi aici:
2 Tesaloniceni 2:4 potrivnicul, care se înalţă mai presus de tot ce se
numeşte "Dumnezeu", sau de ce este vrednic de închinare. Aşa că se va aşeza în Templul lui Dumnezeu, dându-se drept Dumnezeu!

Dumnezeul vostru este Dumnezeul zilei de azi, adica Diavolul!
vezi aici:
Corinteni 4 4. În care Dumnezeul veacului acestuia v-a orbit minţile

| soimos a răspuns (pentru PreaSfintitu):

Nu o fi o rel; igie ci o credinta religioasa practicata intr-o biserica
Prima Biserica Ateista a ajuns si in Romania
http://www.ziare.com/......nia-824427

Si dupa cate stiu in Romania libertateaCREDINTEI este garantata prin Constitutie!
Punct!

| anonim_4396 a răspuns (pentru soimos):

Ateismul nu este o religie! Daca da atunci la ce va inchinati voi ateii?

| PreaSfintitu a răspuns (pentru soimos):

Pentru Biserica Ateista:

http://1.bp.blogspot.com/......cePalm.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Si eu am observat asta; intra pe TPU tot felul de rataciti care sunt influentati de fel de fel de religii orientale si erezii si adreseaza tot felul de intrebari ilogice si stupide! Daca acestia ar fi trait acum vreo 2000 de ani in urma printre evreii de atunci erau omorati instantaneu cu pietre!
Acum liberatea de exprimare este mai mare si unii dintre rataciti acestia isi cer si drepturile; homosexuali, lesbiene, atei, eretici, violatori, betivani, curvari, stricati, hoti, defaimatori, pedofili, zoofili, masochisti, satanisti...etc...etc.si vor sa fie inclusi in randul oamenilor normali! Cum poate fi un astfel de om normal? si isi mai da si cu parerea; isi permite sa mai dea sfaturi altora!

Răspuns utilizator avertizat
| PreaSfintitu a răspuns (pentru GalinaBlanca):

De unde stii ca religia ortodoxa nu e o facatura ca toate celelalte?

| Damasc a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar vezi ateismul atat de grav precum homosexualitatea sau pedofilia,de il incadrezi in aceeasi ecuatie? Vorbiti de Dumnezeu,lucruri sfinte, crestinism si toate cele, dar cand cineva este in contradictoriu cu convingerile voastre sariti de fund in sus.

| hereo a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Tu cu toti preotii tai care l-au rastignit pe Hristos, nu esti nici pana la degetul mic de la picior la pocaiti laughing Tu esti o frustrata care vorbeste din ce a invatat-o popa la slujba ca tu de Biblie nici n-ai auzit.
App vezi ce faci cu limba aia pofticioasa la popa sub sutana cand te spovedesti rolling on the floor

| AiEnmaa a răspuns:

Ai foarte mare dreptate! De ce mai nou foarte multi de pe TPU il judeca pe Dumnezeu? Eu cred ca Dumnezeu ar trebui sa ne judece pe noi.Doar atunci cand la trimis pe fiul lui Iisus Hristos pe pamant sa ne mantuiasca nu a fost deoarece vroia sa il judecam.Astept sa vad si alte comentari.