| Meme10Memu a întrebat:

Multi mor fara sa se fi bucurat de relatii intime. Dumnezeu e un Dumnezeu drept si iubitor. Cei care pretind ca cunosc Biblia spun gresit ca nu e nici o sansa pentru relatii intime dupa moarte. Unde scrie in Biblie ca dupa moarte omul poate fi readus la viata si ca va putea avea relatii intime?

37 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Dar tu te refereai la altceva in intrebare si Iisus la altceva.

| Meme10Memu explică (pentru Celcestietot):

E cea mai tare treaba. Iese din mormant si se apuca iarasi de treaba. rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nu se mai apuca nimeni (:

| Meme10Memu explică (pentru Celcestietot):

Ba da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Si tocmai pentru ca este special pentru tine, dar pentru persoana pe care o iubesti nu poate fi numaidecat.Si, ai prefera sa o pierzi în urma unei alegeri de genul acesta? Eu zic ca nu, si ai lasa loc si pentru altcineva sa o iubeasca, precum o iubesti tu(nu sex), daca nu ai fi egoist.
Pana la urma ce e iubirea? Sex? Atingeri? Vorbe? Sau simțăminte?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu as lasa loc pentru altcineva, nu am nevoie de ''gandbang'' laughing

Iubirea este totul, ea vine pe etape si fiecare etapa este speciala happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

In Biblie scrie ca nu se vor casatori si despre Iisus la fel.