| badpanda a întrebat:

Maica Tereza, o impostoare? https://www.digi24.ro/......eza-563234

4 răspunsuri:
| KR0NSTADT a răspuns:

Înclin să cred că nu. Ea vedea și analiza lucrurile într-o manieră învechită. În același timp, cei care o criticau, moderniștii, nu mișcau măcar un deget pentru a corija unele chestii. Adevărul este undeva acolo, plecat cu ea.

| marinaru777 a răspuns:

Si de Iisus au vb ca are pacat asa ca lumea repede judeca pe altul.

| badpanda explică (pentru marinaru777):

Petru era inarmat cu o sabie cand umbla cu Iisus.
Daca Iisus ar fi fost fiul lui Dumnezeu nu ar fi avut nevoie de bodyguarzi cu sabii.
Traducerea din greaca si din latina spune ca impreuna cu el au mai fost justitiati inca doi zeloti.Traducerea indulcita scrie ca impreuna cu el au mai fost crucificati si doi talhari.
Deci Iisus a fost un comandant zelot, a fost prins si s-s sfarsit rau pentru el.
Romanii nu prea stiau de gluma.

Răspuns utilizator avertizat