| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a fost raportata o intrebare,pe motiv ca ar avea caracter irelevant. Ea desigur,nu avea nici-un caracter irelevant, fiind mai relevanta de 1000 de ori decat cei ce au raportat-o.
Insa daca as expune teoria relativitatii,atat restranse cat si generale,sunt incredintat ca acesti utilizatori mi-ar raporta si intrebarea respectiva, desigur pe motiv ca e irelevanta. Ca la a lor logica tot ce e deasupra intelectului colectiv e irelevant.

Tinand cont de inteligenta crestinilor de aici, credeti ca ar trebui sa le fie suspendat dreptul de a raporta? Ca degeama 2-3 crestini au o inteligenta mai mare, cand 100 sunt mediocrii.

29 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avand in vedere ca adminii sunt crestini si ca EmaS are relatii stranse cu ei cred ca ar fi imposibil!

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crestinii spun ca adminii sunt atei. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Iti spun eu ca sunt crestini si crede-ma stiu ce vorbesc!

| Mădă0611 a răspuns:

Sa dea report cat vor, dar doar adminii sa stearga ceva, ca asa astia se inteleg si la 2-3 reporturi dispare intrebarea. oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ca m-ar interesa, numai ca-mi este mila sa vad toti acesti utilizatori cum sunt lipsiti de scrierile mele, din pricina unor ignoranti.

NOname
| NOname a răspuns:

"...credeti ca ar trebui sa le fie suspendat dreptul de a raporta?"

Unora da. Unora a şi fost suspendat.

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Hørrør, administratorii sunt neutri, când vine vorba de religie.

Unii îi ameninţă cu iadul şi îi acuză că sunt atei, posedaţi, satanişti, etc. şi că îi privilegiază pe necredincioşi, alţii le reproşează că sunt habotnici şi ţin cu creştinii, însă niciuna din cele două nu este adevărată.

Raportările vin din partea utilizatorilor, iar "ştergerile de admin" se fac pe baza unor plângeri (tot ale unor utilizatori) sau pe baza regulamentului (deşi, desigur, se mai fac şi greşeli tipic umane).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Nu este asa am avut un prieten care a pus o intrebare la care jignea Biserica nu mai stiu exact ce a spus in intrebare dar era legat de Biserica..Eh a fost direct suspendat pe termen nedeterminat..Si mai nou si pe mine cred ca ma vor suspenda deoarece a inceput EmaS sa ma ameninte si pe aia chiar o i-au in serios..Administratorii nu sunt deloc corecti pe aici si asta ma cam deranjeaza dar nu am ce sa fac! Sunt neimportant, nesemnificativ! Este un sentiment oribil.

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că exagerezi şi, chiar dacă ne este necunoscut, sigur a existat un motiv rezonabil pentru acele ştergeri sau suspendări (e o întreagă bucătărie în spatele cornei, la care nu avem acces).

Iar tu, dacă nu (mai) faci atacuri la persoană şi nu o aduci pe Ema sau pe oricare alt utilizator în discuţii care nu-i privesc (în aşa fel ca să nu aibă motive să se plângă), ai şanse mari să rămâi nesuspendat. Nu se suspendă nimeni fără motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Dar am dreptul a adaug orice persoana in discutie..Nu este interzis asta. Si chiar o privesc aceste discutii am vorbit cu destui utilizatori pe seama ei si multi nu prea au mai aparut pe aici.
Oricum am dreptul sa ma exprim.
Aceasta persoana are un caracter oribil, infect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Si oricum amenintarile de cand sunt permise>?

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptul şi libertatea să te exprimi, cât timp nu încalci drepturile şi libertatea celorlalţi.

Nu mai face atingeri de imagine şi atunci nimeni nu va avea ce să-ţi reproşeze, la modul personal şi direct.

Iar pentru ameninţări la fel de bine şi tu o poţi raporta (deşi ale ei sunt indirecte şi nu cred că pot fi luate la modul serios în considerare; poate pentru maxim o avertizare).

| ErrorFound a răspuns:

Lasa ca daca suntem raportati inseamna ca au trecut la masuri disperate. Cu cat suntem raportati mai mult, cu atat ei se simt mai amenintati de noi.
Aici nu-i vorba de inteligenta. Toti suntem inteligenti, numai ca unii prefera s-o scoata odata pe an la iveala. Ca o masina scumpa.

| victoreanu a răspuns:

Invata sa scrii inteligentule, si poate nu o sa mai ai postari raportate.
"100 sunt mediocrii"
Sa vedem pe cine mai dai vina pentru i-ul in plus.
1.Greseala de tastare
2.Nu am tradus eu
3.Era copy-paste
4.Am viteza prea mare la scris
5.Nu stiu inca gramatica limbii romane

Eu cred ca raspunsul corect este 5.
Cat despre fizica, las-o balta ca esti bata.
Stii ceva, dar cu lacune serioase.
Se vede ca ai invatat pe internet intre doua postari pe TPU.

| Hombre a răspuns (pentru victoreanu):

Uraciosule, ai gasit de ce sa te agati, la-sa ca e mai bine in plus decat in minus ca ai de unde sa scazi. Chiar vrei sa rămâi sarac? Ai tras cu toata ura in i-ul acela in plus, mai pastreaza ca-ti poate folosi si alta data.winking

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog nu te lua de EmaS, e protectoarea mea divina pe site, mi-a dat ignore.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar faci afirmatii nefondate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Tu nu ai facut acum? Am voie sa fac afirmatii nefondate, nu am jignit pe nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Am un dezgust pentru persoanele ca dumneavoastra! Nu mi-e frica sau rusine sa recunosc! Credeti ca mi-e frica de amenintarile astea? Eh fac ceva pe ele de amenintari fata de dumneavoastra nu am incalcat deloc regulamentul mi-am spus doar opinia, care este una cat se poate de adevarata. Nu va convine mergeti inapoi pe Softpedia. EU AM VOIE SA IMI SPUN PAREREA IN LEGATURA CU DUMNEAVOASTRA! Nu inteleg ce nu va convine? Nu va convine cand auziti adevarul? Adevarul supara stiu dar nici chiar asa. Pentru utilizatorii care se lasa vrajiti cu faza ca sunteti o persoana religioasa, sa stiti ca religia nu are cum sa schimbe in mod radical aemenea caracter ca al dumneavoastra!

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti mai bate capul, tipa asta nu stie decat un singur adevar, God, orice discutie in afara, e inutila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Dar macar sa nu ma mai ameninte ca ma suspenda.

| robby212 a răspuns:

Crezi ca numai crestinii fac asa ceva? Si mie mi-au raportat cateva intrebari care erau cu totul si cu totul in regula.Cand am trimis mesaj administratorilor, crezi ca am primit raspuns?
Oare intrereseaza pe cineva ce se intampla?
Doar ca sa stii, eu raportez doar raspunsurile in care sunt jignit, in rest...treaba voastra.
Numai bine, Doamne ajuta!

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu vad ca te-a amenintat cu suspendarea.

| Exilee a răspuns:

Ce teorie sa expui ma tu cand nu esti in stare sa rezolvi o amarata de problema precum: de cate ori este mai mare masa unui electron care se misca cu o viteza egala cu jumatate din viteza luminii in vid, decat masa lui in repaus?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu m-ai jignit atunci cand m-ai facut satanista? Eu cred ca tu ai grave probleme. A-ti exprima opinia este una iar a ataca persoana este altceva. Dar nici nu ma astept sa faci diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Nu aici! Persoana asta are mari probleme fereste-te! Cel putin e bine ca te-a pus la ignore! Pe mine ma jignit si dupa la ignore ca sa nu pot sa ii dau replica!

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma faci sa râd, cum sa ma feresc de ea, ea se fereste de mine, tocmai de aceea mi-a dat ignore si alti religiosi ca ea.
Hai sa fim realisti nu o poti acuza ca e implicata, "Avand in vedere ca adminii sunt crestini si ca EmaS are relatii stranse cu ei cred ca ar fi imposibil!".
"Pe mine ma jignit si dupa la ignore ca sa nu pot sa ii dau replica!".
Atata timp cat functia "Ignore" nu e conditionata fiecare o foloseste asa cum crede de cuviinta, personal sunt impotriva acestei functii.

| Ben00 a răspuns:

Daca vrei sa reformulezi ceva mai pe larg.

| DarthNiger a răspuns:

Da poti da vad ca esti obsedat dupa cei care te-a raportat...degeaba te plangi daca nu iei masuri impotriva lor...