| ancaval a întrebat:

Na ceau.
Exista vraji? Adica poti lega pe cineva de tine prin vraji?
Am o cunostiinta care sta cu una, dar s-a schimbat total. Zicea ca umbla cu aia doar aiurea si ca vrea sa ii de-a papucii......acum nu are curaj sa comenteze in fata ei. Deci ditamai barbatul nu misca in fata unei vagaboande? Bun....de unde ura impotriva familiei? El nu isi mai suporta parintii. A sarit la ei.
Deja sunt 2 ani de cand e cu ea si nu are ochi pentru parintii lui. Ea nu stie sa spele un blid, dar radea ca o reusit sa il faca pe el sa sara la parintii lui.
Parintii sunt necajiti, va dati seama. Un baiat bun sa ajunga sa ii ia de gat? Pentru cine? Pentru ultima fata?

E posibil sa ii faca ceva?
Cat tin vrajile astea?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Mda, astea nu sunt stari de contopire, sunt farmece. De preferat sa mearga la un preot cu har si el sa tina post cu rugaciune si parintii lui la fel sa faca. Puterea mamei este cea mai buna asupra fiului lor. Si cand i se vor limpezi mintile, neaparat sa se desparte de ea. Cat e sub mainile ei, ea este care il controleaza dupa bunul plac.
Sunt farmece facute de ea.

36 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Întrebarea asta e pusă,, la mișto"?

| ancaval explică (pentru LaraClarice):

Bravo! Nu respiri degeaba! După 100 de ani de la postare, ai fost singura prințesă care a înțeles TOT!

| LaraClarice a răspuns (pentru ancaval):

Mă bucur!

| ancaval explică (pentru LaraClarice):

Eu nu m-aș bucura!

| LaraClarice a răspuns (pentru ancaval):

Ok

| emignon a răspuns:

Cine trăiește în lumea legendelor și miturilor de 2 bani ruginosi,până la urmă plătește cu alterarea circuitelor,cu sănătatea mintală și, deseori, chiar sănătatea fizică.
M-am săturat de a crede în ființe/forțe ne-Pământe,fie ele vizibile sau nu!
Chiar dacă pot înțelege că în cazul meu s-a întâmplat cândva ceva,posibil acel lucru e cel mai bine pentru mine, fiindcă m-a transformat în omul care sunt astăzi.
Refuz să cred în mituri,legende și povești.
Cred în mine,și pentru mine sunt singura Divinitate care luptă cu mine și pentru mine,și care contează cu adevărat.

Cine crede în altceva,în timp se va convinge de adevărata față a realității.
Cine face prostii și se ține de ele își pierde caracterul, sănătatea și în cele din urmă viața într-un mod mai mult sau mai puțin neașteptat și periculos,că nu există demoni ca să-i țină în viață, numai dumnealor li se pare!

E un lucru foarte periculos să crezi și să practici lucruri care nici nu există, fiindcă te îndepărtează de tine, unicul izvor adevărat de viață, unica sursă de rezolvare a problemelor din viața ta și a celor din jur!

Legendele și miturile nu rezolvă NIMIC, în realitate complică totul!
Iar cine crede în ele și le practică, pierde totul!