| kate_3254 a întrebat:

Se mai practica vraji, ritualuri cu lumanari si tot tacamul? toate vrajile sunt lucrarea satanei sau pot fi si bune?

5 răspunsuri:
| aniiledha a răspuns:

Da se mai practica astfel de chestii si orice vrajitorie fie buna fie rea in fata lui D-zeu este un pacat mare. LAsa viata sa fie dusa de soarta si de D-zeu nu de niste ritualuri si chestii din astea. Parerea mea.

| Carlene a răspuns (pentru aniiledha):

Ah! Din punctul meu de vedere ne croim singuri destinul/soarta! Nimic nu trebuie lasat la voia intamplari!

| Carlene a răspuns:

Nu iti pot da un raspuns sigur.Dar in orice poveste exista un sambure de avevar.

| AstroAlex59 a răspuns:

Ingeri au fost cei care au adus oamenilor acesta arta, dupa ce i-au invatat totul li s-a interziz sa foloseaca magia. Era la fel ca si cu marul, logic ca oamenii au folosit magia(alba) prima data iar dupa ce d-zeu i-a pedepsit au apelat la cea negra(a demonilor), deci astfel exista doua tipuri de magie alba si negra. Normal ca magia face si chestii bune, dar in fata lui D-zeu ramane tot un pacat desi el ne-a adus prima data magia. Exista doar cateva vraji acum unde ingerii se implica considerabil dar aceste magii pot fi facute doar odata in viata fiecare din elewinking