| Steregoi a întrebat:

Natalitatea scazuta in Germania si SUA este rezultatul ateismului ce cauzeaza egoism printre oameni si intre generatii. Odata cu scaderea credintei in Dumnezeu problemele se accentueaza in lume. Economia mondiala e macinata de coruptie ce este cauzata de ateism. Ateismul promoveaza lacomia, destramarea familiilor prin imoralitate. Tinerii ajung tot mai marcați si mai speriati in a-si întemeia o familie. Teama exagerata legata de ziua de mâine cauzează o îngrijorare exagerata pentru siguranță financiara si tinerii se gândesc să-și întemeieze o familie abia după ce se realizează in cariera adică undeva pe la 35 ani in cel mai bun caz si se întârzie facerea de copii. Fertilitatea unei femei scade dramatic după vârstă de 35 ani. Oamenii aspira spre prosperitate materiala si sociala intr-o lume măcinată de ateism. Planul lui Dumnezeu este ca aceasta generație necredincioasa sa se îndrepte spre inexistenta.

Ce puteti spune?

Răspuns Câştigător
| Mclaren12 a răspuns:

Evreii intotdeauna au avut ceva impotriva oamenilor albi si a ideii de familie pentru ca ei nu vor ca oamenii albi sa se reproduca si sa creasca in numar tot mai mare. De secole ei fac ce le sta in putinta sa ne elimine de pe planeta. Vezi cum programul comunist al evreilor a dus la uciderea a zeci de milioane de rusi albi, vezi cum cele 2 razboaie mondiale au distrus o parte buna din populatia Europei, populatie evident alba. Nu vezi ca albii daca isi intemeiaza familii abia daca fac 2 copii in timp ce alte rase fac cate 5-6 sau chiar mai multi copii? Comunism inseamna slujire totala fata de stat si conducatorii acestuia (evreii evident) si distrugerea propriei identitati si a ideii de familie.

In prezent, evreii au alta metoda de a distruge rasa alba, si anume mixul rasial. Am auzit ca in lume in prezent mai exista doar 750 de milioane de albi, adica probabil putin peste 10% din populatia lumii. Evreii creeaza in tarile albe, Germania si America de exemplu, o imagine proastra asupra ideii de familie, promovand in schimb un mediu de viata libertin si lipsit de responsabilitate (prea multe cluburi, prea multa viata de noapte, droguri, alcool etc.) in acelasi timp, tot evreii sunt aia care au adus alte rase in tarile albe si au permis dezvoltarea mixului rasial. Adica albii isi intemeiaza familii cu negri iar copii lor vor fi mulatri, astfel ca pe zi ce trece populatia alba scade pentru ca albi mor zilnic in timp ce tot mai putini albi sunt nascuti. Desi am derapat de la ideea principala, problema in principal este una cu 2 taisuri:
1. In tarile albe ideea de familie este negativ privita
2. In tarile albe (doar unele ce-i drept), mixul rasial face ca numarul albilor sa scada zilnic, tocmai pentru ca acestia isi intemeiaza familii din care rezulta copii mulatri.

Adica daca evreii nu-i pot opri pe albi din a-si intemeia familii, vin cu mixul rasial pentru a reduce cat mai mult posibil numarul de albi si cu riscul de a ma repeta, tu cred ca vezi foarte bine ca alte rase au familii cu 5-6 sau mai multi copii in timp ce albii abia daca mai fac 2 copii intr-o familie. Ca sa nu mai zic ca la tigani de exemplu, casatoria face parte din traditia lor, adica fata este vanduta baiatului care vrea sa se insoare cu ea, deci casatoria face parte din viata lor, nu-i ca la noi unde jîdanii iti baga in cap ca o familie inseamna prea multe responsabilitati si mai bine "iti traiesti tu viata".

66 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Planeta noastră este deja suprapopulata și tu de asta îți faci griji? Ateismul promovează libertatea de a gândi singur. Așa-i că era mai bine prin evul mediu când ne măritam la 14, făceam vreo 15 copii din care mureau jumate?

| Steregoi explică (pentru Justme1997):

Gândind singur fara Biblie l-am descoperit pe Dumnezeu. Tinerii pun pe primul loc cariera si pe un loc secundar copiii. Este vorba de o revoluție tehnologica mai degrabă decât de un progres tehnologic.

| Holiday a răspuns:

Dupa 3 pahare de Grant`s si doua doze de Hell, nu pot sa fiu decat direct...winking
Ba, esti prost, cum dracu poti compara tocmai SUA si Germania cu Romania? Da mah, aia sunt prosti, atei nenorociti, iar romanasii morti de foame si indobitociti de religie sunt cei mai tari...
Planul lui Dumnezeu e doar o iluzie pentru fraieri... Spiridusul e o iluzie fictiva cu care diferite grupari care il promoveaza va storc si de ultimul banut...

| Steregoi explică (pentru Holiday):

Alinarea necredincioșilor e paharul. Necredincioșilor le place sa insulte. Romania devine o tara atee. Romania devine o victima a ateismului vestic. Dumnezeu nu are nevoie de banii omului. Banii din portofelul omului sunt ai lui Dumnezeu chiar daca omul folosește acei bani doar pentru el si fara să-i dea nimănui.

| RAY a răspuns:

Ca scrii multe tampeni aiurea, Romania o tara de crestini plina de fete care fac avort, vorbesti de Germania uiti ca majoritatea sunt crestini nu atei deci iar vorbesti tampenii si americani majoritatea sunt crestini, ateismul nu promoveaza nimic, tu minti non stop si scrii aiureli

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Alinarea necredincioșilor e paharul.
e ratiunea ma, asta e alinarea unui ateu ratiunea de a gandi cu creierul nu de a dovedi cat de prost poti fi

| Justme1997 a răspuns (pentru Steregoi):

Carieră = salariu. Ai nevoie de mulți bani ca să creşti copii, oamenii gândesc logic așa.

| Steregoi explică (pentru Justme1997):

Si in prezent mor copiii.

| Holiday a răspuns (pentru Steregoi):

Dumnezeu e doar un personaj dintr-o poveste, evident ca nu are nevoie de bani, dar cei care il promoveaza nu o fac gratis. Daca nu ar exista beneficii, evident ca l-ar trimite "la dracu" pe spiridus cu povestea lui cu tot. Romania nu e o victima a ateismului, ci a credintei in povesti tampite cu spiridusi...

| Steregoi explică (pentru Holiday):

Prin ateism oamenii nu pot fi uniti pentru ca fiecare cauta să-și stabilească propriile valori morale. In China necredincioasa e dictatura nesănătoasa.

| Steregoi explică (pentru RAY):

După revoluție necredința s-a răspândit si la fel avorturile. Bor a făcut mai multe biserici in speranță ca se vor umple de oameni insa contrar așteptărilor aceste biserici devin tot mai goale. In vest bisericile devin cafenele sau li se da alte întrebuințări.

| Justme1997 a răspuns (pentru Steregoi):

Da, dar mult mai puțini datorită medicinii de azi

| Steregoi explică (pentru RAY):

In timp ce ateismul nu promovează nimic in același timp cauzează ce am scris mai înainte.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Creștini doar pe hârtie si in statistici.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Ți-am mai spus eu: când omul ia in considerare doar ceea ce vede nu are nevoie de dovezi si de rațiune pentru a vedea ceea ce se vede.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Un creier conectat doar la ochi, urechi, nas, limba nu folosește modulul rațiune din "emisfera x" de care rămâne conectat doar la nivel fizic comparativ cu modelul cibernetic OSI.

| Steregoi explică (pentru Justme1997):

Vorbeam de o preocupare exagerata pentru cariera sau despre o preocupare exagerata privind siguranța materiala. Un om credincios nu e preocupat exagerat de aceste lucruri.

| Steregoi explică (pentru Holiday):

Din Biblie nu reiese ca omul credincios sa construiască biserici si sa dea bani in stânga si in dreapta unora care ar fi nevoie sa se duca sa muncească si nu sa facă ritualuri. Pe Safira nu a obligat-o nimeni sa vanda terenul.

| Steregoi explică (pentru Justme1997):

Asa este cum spui, datorita progresului in medicina mor mai putini copii. Știința si progresul in medicina nu are nici o legătură cu ateismul si nu se datorează ateismului ci simplei dorințe a omului de a progresa in cunoastere. Ateismul e doar ateism. Oamenii de știință ce promovează ateismul își depășesc atribuțiile de oameni de știință. Se nasc mai putini copii si evident ca mor mai putini copii in tarile dezvoltate din vest. Daca Germania si SUA ar fi cu adevărat credincioase nu ar avea problema natalității mai ales ca beneficiind de medicina mai performanta ar muri mai putini copii. In Romania problema acuta e sărăcia. Sărăcia si ateismul ce se intensifica vor conduce Romania din rău in mai rău. Nemții si americanii macar au un avans mare de dezvoltare economica si de capital financiar in fata României insa păcat de ei pentru ca ateismul ii trage si pe ei in jos. Suedezii si nordicii sunt mai feriți pentru ca acolo e mai frig si nu se înghesuie prea multi imigranți.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Omule cum poate cauza daca nu promoveaza nimic, nu vezi ceea ce scrii? apropo ce ai cu Germanii? de le consideri imorali, ca sunt curios, ai fost in Germania? atunci nu vorbi tampenii in primul rand ca noi Germani facem copii putini asa facem noi ma asa e traditional, nu e vorba de ateism, avem alta gandire si mentalitate, si faza cu imoralitatea habar nu ai ceea ce scrii, numai te lega de Germanii ca nu ai habar despre ei

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Omule iar scrii porcari, un ateu ia in calcul dovezii stiintifice, credinta nu este o stiinta ma tu nu stii ce este credinta, apropo zi-mi cum poate un sarpe, rational sa vorbeasca

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Cica creier conectat la urechii si nas, limba, tu stii ce inseamna ratiune? cand isi folosesti creierul

| Steregoi explică (pentru RAY):

Nu reiese de nicăieri din Biblie ca acel șarpe a vorbit si ca a fost impresia Evei. Când scrie ca "șarpele a vorbit" de fapt era o iluzie optica asa cum un ventriloc face sa para ca papusa de langa el vorbeste. Un șarpe nu poate sa vorbească. Din Biblie reiese ca de fapt nu șarpele însuși a vorbit cu Eva.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

După revoluție necredința s-a răspândit si la fel avorturile
gresit iar minti,dupa revolutie nr bisericilor a crescut iar romanii sau dus la biserica in nr mult mai mare iar bor a facut biserici ca sa manipuleze crestini in folosul lor lor ca se vede ca habar nu ai de biblie,in biblie nu scrie sa mergi la biserica ortodoxa, contrar minciunilor tale romanii merg in nr mare la biserica,asa ca minti non stop si cine esti tu sa judeci pe alti stai ma in banca ta si numai te agita ca faci infart sau o sa primesti rosu in gat la cat urli sau o sa ramai fara degete la cat scrii, cine esti tu asta e intrebarea? tu stii unde esti, esti pe TPU aici ne ajutam nu ne criticam, judecam intre noi, du-te urla afara nu i pasa nimanui dar nu ne judeca ma ca nu esti dumnezeu tu, cica judeci germanii pai tu trebuie sa te reincarnezi de un miliard de ori sa ai 1% din moralitatea si inteligenta unui german, habar nu ai ce scrii, ma in Germania inainte de 89 nu erau camere video in magazine, magazinele erau deschise, la sat nu exista garduri ma, si tu vorbesti de moralitate ma

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Iar minti,. Atunci şarpele a zis femeii: "Hotărât, că nu veţi muri,

5. dar Dumnezeu ştie că, în ziua când veţi mânca din el, vi se vor deschide ochii şi veţi fi ca Dumnezeu, cunoscând binele şi răul."

6. Femeia a văzut că pomul era bun de mâncat şi plăcut de privit şi că pomul era de dorit ca să deschidă cuiva mintea. A luat deci din rodul lui şi a mâncat; a dat şi bărbatului ei, care era lângă ea, şi bărbatul a mâncat şi el.

7. Atunci li s-au deschis ochii la amândoi; au cunoscut că erau goi, au cusut laolaltă frunze de smochin şi şi-au făcut şorţuri din ele.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Oamenii aspira spre prosperitate materiala si sociala intr-o lume măcinată de ateism. Planul lui Dumnezeu este ca aceasta generație necredincioasa sa se îndrepte spre inexistenta.

logic ca oamenii vor sa prospere economic, ce i dai la copilul ala de mancare iarba? planul lui dumnezeu tu nu il cunosti, tu nu esti dumnezeu, doar dumnezeu stie cand va fi sfarsitul asa ca nu il mai ispiti tu pe dumnezeu

| Steregoi explică (pentru RAY):

A promova înseamnă a susține activ ceva insa se întâmpla ca simplul fel de a gândi al cuiva sa cauzeze o stare de lucruri. Am fost in Germania. Merkel devine victima problemei natalității si nu doar Merkel ci toată Germania. Tu motivezi cultura. Insa ia vezi ca Hitler avea o armata de nemți numeroasa datorita unei natalități crescute. Ma pun sa dorm pentru ca azi la 6 merg la munca. Mai vorbim după ora 6. Noapte buna Ray.

| Robert_Emanuel_Nagy_1998 a răspuns:

Evoluaza tehnologia dar din pacate oamenii nu. Personalitati noi dar raman vechiile mentalitati modelate de tehnologie, modelate in rau.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru RAY):

Vezi ca stii si tu ca va fi un sfarsit. Eu nu vorbesc de la mine ci transmit ce scrie in Biblie. Vreau sa citez din Biblia ortodoxa dar imi da "Bandwidth Limit Exceeded". Apocalipsa 19:17-21:"Apoi am vazut un inger care statea in picioare in soare. El a strigat cu glas tare si a zis tuturor pasarilor care zburau prin mijlocul cerului: "Veniti, adunati-va la ospatul cel mare al lui Dumnezeu, ca sa mancati carnea imparatilor, carnea capitanilor, carnea celor viteji, carnea cailor si a calaretilor si carnea a tot felul de oameni, slobozi si robi, mici si mari!" Si am vazut fiara si pe imparatii pamantului si ostile lor adunate ca sa faca razboi cu Cel ce sedea calare pe cal si cu oastea Lui. Si fiara a fost prinsa. Si, impreuna cu ea, a fost prins prorocul mincinos care facuse inaintea ei semnele cu care amagise pe cei ce primisera semnul fiarei si se inchinasera icoanei ei. Amandoi acestia au fost aruncati de vii in iazul de foc care arde cu pucioasa. Iar ceilalti au fost ucisi cu sabia care iesea din gura Celui ce sedea calare pe cal. Si toate pasarile s-au saturat din carnea lor." In scrierile hinduse nu gasim scris asa ceva in mod cat se poate de clar.