| anonim_4396 a întrebat:

Nu e frumos că a existat un Iisus Hristos care a trăit, a murit și a înviat deci a învins moartea și ne-a dat speranța că există viață după moarte și că nu se oprește totul la mormânt? E minunat! Hristos a înviat!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da...e ceea ce îmi mai face astăzi inima să bată. Dacă nu era dragostea Lui Hristos, ar fi încetat de mult...

Adevărat a înviat! happy

| halogen001 a răspuns:

Era frumos doar daca era adevarat, dar din nefericire e doar poveste primitiva, fantezista, puerila si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există viață după moarte, există speranța învierii

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, nu stiu ce ai tras pe nas... daaaaaaaaaaar, VREAU SI EU big grin

| Panamax a răspuns:

Pastele a fost pe 4. Aprilie. Daca tu crezi ca a inviat, este parerea ta.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Adevarat a inviat!

| Mayhem666 a răspuns:

Nu e nimic frumos in a deveni zombie.