| unbaiatanonim a întrebat:

Pana la urma masoneria este buna sau rea? Am discutat cu cineva care cunoaste multe despre asta si a zis ca masoneria se ocupa cu lucruri bune, face lucruri caritabile, doneaza, etc. Care este adevarul?

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Si asta este adevarat, ca fac lucruri bune, dar asta e doar masca pentru a acoperii scopul lor adevarat.

| dragos9234 a răspuns:

Tare as vrea sa il stiu si eu.

Răspuns utilizator avertizat
| robijam a răspuns:

Acopera ce or face in umbra. Cica ei conduc pamantul in secret din spatele tuturor, dar nu stiu ce sa mai cred.

| Zenit313 a răspuns:

Scopul lor este sa uneasca lumea si religiile pentru ca doar atunci o sa fie cu adevarat pace, liniste si progres spiritual si tehnologic.

Cand vizitezi un monument, sa te uiti atent la simbolurile de pe el.