| Bizantino a întrebat:

Am ramas nelamurit. Deci pana la urma masoneria este buna sau rea thinking, dau funda :big grin

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Iti spun eu ce este cu masoneria. masoneria este o societate oculta prezenta in toate tarile lumii(marea loja engleza,scotiana,italiana romana, etc...) lojele sunt unite au ca scop crearea unui singur guvern mondial, pentru a controla mai usor lumea.cum crezi ca a aparut ue,statele unite ale americii,nato,onu, etc... ei spun ca au scopuri nobile ca ajuta oamenii ca promoveaza dezvoltarea stiintifica etc.dar e o mare vrajeala.ei se inchina de fapt diavolului, lui L ucifer pe care il numesc marele arhitect al universului.sunt total opusi lui Dumnezeu.incearca sa promoveze ecumenismul. unirea tuturor religiilor. tine minte religia adevarata este ortodoxia.nimic si nimeni sa nu-ti ia credinta sa tii cu dintii de ea.
vor sa iti controleze fiecare miscare si gand.de asta vor implementa cipul.iti vor imoplanta in corp un cip care daca nu il ai nu vei mai putea face nici un fel de tranzactie.banii lichizi vor disparea.se va folosi cardulcare va fi si el inlocuit cu cipul.cipul contine cifra "666" cifra diavolului.mai bine traiesc pe strada intr-o cutie de carton decat sa imi introduca asa ceva in corp
aici ai cateva videouri interesante:

http://www.youtube.com/watch?v=neaYIsZaiYI
http://www.youtube.com/watch?v=lqAz81Iri7s
http://www.youtube.com/watch?v=lUH52Enb7Yc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=G4b-EL4fyAo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TXK4yxMuU5g&feature=related

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Pana la urma masoneria este buna sau rea?
Prin masonerie, se înțeleg foarte multe, că nici nu mai știi ce să crezi!
Diverși creștini susțin că masoneria face și drege diverse dar termenul masonerie este din pornire greșit, că există f multe asociații și grupări pretins masonice, care nu au chiar, nici o treabă una cu alta.
A vorbi despre masonerie, ca de ceva închegat și unitar, este o aiureală totală.

| DrunkenRat a răspuns:

Buna pentru masoni...

| Catalinnna a răspuns:

Masoneria urmareste ecumenismul, unirea tuturor religiilor intr-una singura
e buna pentru ei, nu si pentru ceilalti...

| GodBlessYou a răspuns:

Masoneria aia pe care ne-o imaginam noi, nu exista... este o conspiratie. Cunosc multi masoni, lojele lor sunt o adunatura de rataciti in spatiu, nu vor putea niciodata influenta lumea in niciun fel, nu exista nicio guvernare din umbra.

Lumea se imparte in state care sunt conduse in general de un parlament sau un grup parlamentar, de ex. USA nu este condusa de Obama in totalitate, USA se imparte in 52 de federatii care la randul lor sunt conduse de guvernatori, si nici guvernatorii nu conduc statul respectiv in totalitate, este simplu, totul e pe fata, nu stiu cum pot da unii crezare unei asemenea conspiratii... masonii nu conduc lumea!

| Allrc24 a răspuns (pentru GodBlessYou):

Crezi tu...deja au reusit sa te convinga ca Dumnezeu nu exista.au reusit sa iti bage tampenia asta in cap.deja au control asupra ta.un om care crede in Dumnezeu nu poate fi controlat de masonerie.de asta masonii promoveaza ateismul.

| CristiB93 a răspuns:

Este rea fiind-ca acestia vor sa conduca lumea din umbra

| Bizantino explică:

Sigur ca masoneria "este ceea ce este", daca ar fi o simpla conspiratie nu ar pune multe lucruri sub semnul intrebarii nu ar mai avea atat de multe simboluri etc. Allrc24 as vrea sa avem o discutie privata pe yahoo, dacai ai dori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua lege masonica http://www.TPU.ro/blog/?p=2717

| Deachinio07 a răspuns:

Cel mai usor lucru e sa nu crezi, sa fii ateu.Cum sa nu crezi atatea lucruri cutremuratoare, in toata lumea se vorbeste despre ei..sa fim seriosi.
Si normal ca este un lucru rau, este o organizatie secreta sau mai bine zis discreta pentru a ne controla mai usor.Cei mai puternici oameni sunt masoni, de-aia si vor sa infiltreze pasapoarte, buletine biometrice chiar si microcipuri cu 666..atentie mare, biblia vorbea de vremurile astea de-acum 2000 mii de ani!

| Irimia_Eduard_1979 a răspuns:

O lucrare pe indelete despre societatile secrete, despre manipularea practicata la toate nivelele in cadrul acestor structuri (din care si Masoneria face parte), un studiu cu multe raspunsuri la multe intrebari: http://www.fortasigratie.ro/......olutii.htm