| RAY a întrebat:

Pentru pocaiti, voi va platiti cotizatia de 10% la biserica?

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

E si mai rau asa. Profita de bunatatea oamenilor si popii si pastorii si calugarii astia budisti. Sa se duca in mortii lor la munca sa-si castige painea. Mare idioti sunt aia care cotizeaza din munca lor si le intretin astora lenea.

7 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu, nu e obligatoriu.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Dar ai dat?

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Dar la catedrala neamului ati cotizat?
De ce dai bani la "popi". Asta nu contrazice scripturile? Fariseii? Si aia cereau bani si zeciuiala in Vechiul Testament pana a venit Iisus, nu?
De ce sa ceri bani oamenilor? Calugarii buddhisti traiesc din mila oamenilor, care le ofera mancare. Insa nu cer niciodata bani.

| Hammurabi a răspuns:

10% din ce?

| BoloDesteptul a răspuns:

Da. Banii sunt folositi strict pentru intretinerea Bisericii

| RAY explică (pentru mentholinks):

Cei saraci, bonavi trebuie ajutati dar nu puturosi, lenesi, asa este

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Din salar