| RoadToNowhere a întrebat:

Peste cateva zile este ziua sfantului al carui nume il porti. Cum te pregatesti pentru a.ti sarbatori ziua onomastica, evident sa aiba legatura cu religia. happy

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca ai liber te duci la slujba, asculti cu luare aminte Sfanta Liturghie, apoi serbezi acasa cu familia si cu invitatii si neinvitatii(la onomastica se vune neinvitat)

| danay72 a răspuns:

Daca este un crestin adevarat observa punctul de vedere al Bibliei cu privire la sfinti si respecta ce zice ea. 2Timotei3:16