| DanionM a întrebat:

"Preferă mai degrabă paguba decât un câştig imoral; căci aceea te va mâhni o singură dată, pe când acesta totdeauna."

Ce credeţi, poate românul în general să respecte asta? happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste si te minuneaza; da.eu prefer asta.dar am numa de suferit.fiindca nimeni nu ma angajeaza, si cei care inseala, fura, nu-si fac treaba, sant crezuti.si au loc de munca.eu nu.nu e ciudat? toti stiu ca romanul se descurca, ca gaina de unde scurma, de acolo mananca, si totusi cei mai multi leaga gura boului care treiera, stiind cae pacat sa faci asta.e paradoxul, paradoxurilor.ori prostia intruchipata ori acoperita de ignoranta si imoralitate si neicredere.

| Inferno a răspuns:

Nu exista castig imoral sau moral, exista doar castig.

| M25M a răspuns:

Astepand sa ai castiguri "morale" devii pagubaswinking

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da ca nu are incotro!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Inferno):

Salariul nu e castig!

| Thethinker30 a răspuns:

Ce bine ar fi sa fie asa! Poate astfel nu ar mai fi discrepanta aceasta dintre oamenii extrem de bogati si cei foarte saraci; dar egoismul e mult prea mare.