| marinelpop a întrebat:

Prin ce era deosebită grădina Eden?

12 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Ca nu exista?

| Ghiorghita_Alex_1994 a răspuns:

Avea pitici de gradina.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Este, daca nu exista neascultarea lui Adam eram acolo

| Zenit313 a răspuns:

Pentru ca este o metafora plagiata?!

| Mădă0611 a răspuns:

Avea di tăti, printre care si marele pom cu mere.
Hm, thinking daca Ema a zis ca de fapt n-a fost mar/fruct ci sex, acel pom era de fapt o revista porno? Si daca da, ingerii faceau pornosaguri (alti oameni nu existau)? :O

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Nu erau sectanti in ea.

| marinelpop explică:

Mai întâi, Dumnezeu a făcut iarba verde pentru a acoperi uscatul. El a făcut tot felul de plante mici, de arbuşti şi de pomi. Această vegetaţie contribuie la înfrumuseţarea pământului. Dar ea face mai mult decât atât. O mare parte din aceasta ne dă totodată o hrană foarte delicioasă.

Mai târziu, Dumnezeu a făcut peştii, care înoată în apă, şi păsările, care zboară în văzduh. El a făcut câinii, pisicile şi caii; animale mari şi animale mici. Ce animale trăiesc în apropierea locuinţei tale? N-ar trebui să fim bucuroşi că Dumnezeu a făcut toate aceste lucruri pentru noi?

În cele din urmă, Dumnezeu a făcut dintr-o anumită parte a pământului un loc cu totul deosebit. El a numit acest loc grădina Edenului. Aceasta era absolut perfectă. În ea totul era încântător. Iar Dumnezeu dorea ca întregul pământ să devină la fel ca această grădină frumoasă pe care o făcuse el.

| RAY a răspuns:

Tu pui intrebarea tu raspunzi

| marinelpop explică (pentru RAY):

Corect.sa raspunda Biblia: Geneza 1:11-25; 2:8, 9.

| RAY a răspuns (pentru marinelpop):

Dati funda, daca tiai raspuns

| martzian a răspuns (pentru marinelpop):

Ti-ai raspuns singur, Marinele? happy

| DigiMind a răspuns:

Deosebita fata de ce?