| DanionM a întrebat:

"Ratările încep în familie, sunt continuate în şcoli şi se termină în mormânt." (-Vasile Gavrilescu-)

Cum mai poate fi recuperată spiritual o persoana care a început,, ratarea" în propria familie? Ce mai poate face societatea?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el/ea nu se integreaza in societate, societatea nu poate face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Societatea NU MAI FACE nimic pentru acei oameni.ce se spune ca se face e doar abureala si mancare de bani. spiritual se poate recupera singura acea persoana.ii trebuie doar vointa.

| BlackSulphur a răspuns:

Persoana se poate recupera prin proprie vointa, insa este greu... In general un eveniment care sa-l loveasca tare (Din punct de vedere sentimental) poate sa-l duca pe calea mai buna... Sau eventual, sa-l adanceasca in "ratarea" lui!

| reihiuke a răspuns:

Cum ar trebui sa fie o persoana care este recuperata spiritual?